„Miluji vás, mami a tati,“ napsal 11letý chlapec a spáchal sebevraždu. Jeho důvod je nepochopitelný

Napsal rodičův vzkaz, že je miluje, ale že už musí jít. Teprve 11letý chlapec spáchal sebevraždu kvůli hře.

                   

Smrt vlastního dítěte je nejhorší věc, která může v životě rodičů nastat. Ještě horší však je, když se jedná o sebevraždu a navíc z nepochopitelných důvodů. Tento italský chlapec si sáhl na život kvůli „hře“. Své oběti si v minulosti už vyžádala hra Momo a Modrá velryba.


Chlapec byl veselé a bezproblémové dítě

Rodiče zemřelého chlapce se nemohou smířit s tím, co jejich syn udělal. Matka se z tohoto hrůzostrašného činu psychicky zhroutila. Nedokázala se smířit s tím, že svému synovi nemohla nijak pomoc, neměla jediné tušení, že se chlapec chystá udělat něco takového. Vždy byl veselé, kolektivní a bezproblémové dítě. Neměl žádné psychické problémy, ani mu nikdo neubližoval. O to hůř snášejí rodiče jeho smrt.

Policie přisuzuje jeho čin ke „hře“

Po důkladném vyšetření policie přisoudila chlapcovu smrt k nové smrtící hře, výzvě Jonathan Galindo. Je to podobná výzva stejně jako hry Momo nebo Modrá Velryba. Tyto hry nabádají hráče k sebepoškozování a v některých případech i k sebevraždě. Účelem her je plnění úkolů, které však mají dost agresivní charakter, hráč si například musí vyřezat na paži nějaký symbol nebo shlédnout několik hororových videí. Úkoly se stupňují a na konci nabádají hráče, aby si sáhl na život.


Tyto hry už si vyžádaly několik obětí

Hry tohoto typu vznikly pravděpodobně v Rusku nebo v nějaké jiné z postsovětských republik. Šíří se za pomoci sociálních sítí například přes facebook a to nejen v bývalých zemích SSSR, ale už se dostávají i do evropských států. Potenciální hráč o sobě dá vědět na sociální síti, následně ho kontaktuje takzvaný kurátor, který mu začne zadávat úkoly. Kurátor poté požaduje důkaz, že hráč úkol splnil. Pokud tak neučiní, začne mu kurátor vyhrožovat, že ublíží jeho rodině. Některým hráčům byly dokonce zaslány fotografie jejich domu či rodinných příslušníků.

i


Byl to taktický tah, jak hráče vystrašit a přinutit k pokračování ve hře. Na konci hry kurátor nabádá k sebevraždě. Hry tohoto typu už si vyžádaly několik obětí včetně tohoto chlapce, který za úsvitu vyskočil z prvního patra jeho domu. Napsal jen krátký vzkaz o lásce k otci a matce a poté napsal, že už nemá čas a musí následovat muže v černé kápi. Policie se domnívá, že muž v černé kápi je výše zmiňovaný kurátor nebo-li Jonathan Galindo, který dětem zadává hororové úkoly. Jedná se ale o fiktivní postavu.


Policie varuje rodiče před těmito hry

Zakladatelé těchto her již čelí obvinění z podněcování k sebevraždě, nicméně policie nabádá rodiče, aby dávali velký pozor na to, co jejich dítě dělá ve svém volném čase. Pokud budou mít jakékoliv podezření, že jejich potomek přišel do styku s jednou z těchto hororových her, měli by okamžitě kontaktovat policii a svému dítěti vysvětlit, že se jedná o velmi nebezpečnou hru, která může mít pro slabší jedince i fatální následky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články