Léčba pomocí stimulu, zastavte migrénu nebo kašel. Zatlačte si na určitá místa na těle, uvidíte, že už si skoro nikdy nevezmete analgetika

Někdy není nutně třeba si vzít léky, trápí-li vás bolest hlavy či krku. Stimulace určitých tělesných bodů vás dokáže zachránit v kdejaké nepříjemné situaci.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Lidské tělo je neuvěřitelné a moderní medicína posouvá jeho možnosti snad ještě dál. Jsme schopni sešít lidská těla či transplantovat orgány. A jsme zároveň navyklí na používání analgetik. Na tom není samozřejmě nic špatného, ale občas si jich bereme zkrátka trochu moc. Léky proti bolesti nám sice uleví od bolesti, ale zároveň nám můžou při častém používání poškodit orgány. Z toho důvodu by měly být brány až jako druhá možnost. Tou první je vyvíjet tlak na určitá místa na těle, která by nám měla od bolesti ulevit.

Léčba běžných nemocí

Při kašli pravidelně cítíte takové jemné lechtání v krku. V tu ránu se ale vyskytne problém, kdy se vám do hrdla dere kašel, ale zároveň je strašně obtížné jej dostat ze sebe ven. A toto je něco, co jen tak neovlivníte, ale za to, se toho můžete pokusit zbavit. Až se vám tento nepříjemný pocit, kdy se vám bude zdát, že se dusíte, dostaví, podrbejte se v uchu. Ano, to skutečně stačí. ORL specialista Scott Schaffer vysvětluje: „Když jsou nervy v uších stimulovány, v krku se vytváří reflex, který může způsobit svalové křeče. Díky nim lechtání mizí.“

zena-lezi-na-gauci-a-drzi-se-za-hlavu i

A chcete-li se zbavit migrény, je dobré si zajít na vyšetření do nemocnice, kde vám zajistí léčbu. Což neznamená, že jednou za čas nepřijde. V tu chvíli si stiskněte membránu mezi ukazováčkem a palcem, následně proveďte to samé na druhé ruce. Tiskněte místo pár minut, třeba dvě tři minuty a následně ruce střídejte. Úleva by měla přijít tak po pěti minutách.  Pokud vám tento trik nijak nepomohl, už to samozřejmě dál nepřemáhejte a ten prášek si vezměte.

Triky zapůsobí na cokoli

Čeká-li vás nějaká důležitá zkouška, událost nebo pohovor a vy cítíte, jak vám drásají nervy, zkuste tento trik. Opláchněte si obličej studenou vodou. Zadržení dechu během ponoření obličeje do vody a nízká teplota vody způsobí tzv. potápěčský reflex. Jinými slovy, mozek se naučí lépe využívat kyslík a vy se uklidníte. Nechcete-li si úplně močit obličej do vody, stačí studenou vodu vypít, tentokrát půjde voda skrz hrdlo a mozek na to zareaguje lehkým zamrazením, které obvykle ani sami nepocítíme.

zena-se-spjatyma-pazema-nad-hlavou i

Při darování krve se spoustě lidem dělá špatně už jen při pohledu na jehlu. Je to způsobené přílišným přemýšlením a nedostatečným zaneprázdněním mozku. V tu chvíli můžete zkusit třeba kašlat, abyste svůj mozek skutečně zaměstnali a přestali myslet na jehlu plnou krve. Ale o svém plánu s kašláním upozorněte personál dopředu, aby byli dostatečně informováni a nelekli se, až vám tu jehlu budou zavádět do žíly.

Špatné pocity zmizí

Zánět dutin je velmi nepříjemný a dokáže znepříjemnit dny nejednomu z nás. Bude to znít neuvěřitelně, ale zkuste si přitisknout jazyk na patro položit prst mezi obočí. Houpáním tam a zpět se zbavíte hlenu, ani nebudete vědět jak. A když jsme už u ústní dutiny, při bolestech zubů si na hřbet ruky položte kostku ledu a rozetřete ji mezi ukazováčkem a placem. Metoda funguje i pokud máte citlivé zuby, nemusíte se bát.

vareni-v-panvi i

A už se nemusíte trápit o jizvy, pokud se spálíte o pánev, když budete vařit oběd. Kromě namočení ran do studené vody na rány jemně zatlačte. Tím se vrátí teplota do konstantního stavu a vy tak snížíte tvorbu jizev na minimum. A fouknete-li si na palec, uklidní se vám dýchání a přestanete cítit motýli v břiše. Takže se od teď nemusíte bát jakékoli schůzky, protože vaší motýlci v břiše okamžitě odletí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články