7 důvodů, proč jíst denně česnek. Budete překvapení, co vše tato zázračná rostlina dokáže

Pokud nemáte rádi česnek, díky těmto 7 důvodům k jeho konzumaci, si jej jistě oblíbíte. Je to opravdu zázračná potravina.

palice česneku i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Každá správná hospodyňka má ve své kuchyni paličku česneku. Při přípravě pokrmů je to prakticky nepostradatelná surovina. V dnešní době se ale hodně mluví o jeho blahodárných účincích na lidské zdraví. Dá se říct, že je to takový všelék, i když to mnoho lidí netuší. Obsahuje těkavé oleje a sirné sloučeniny, které jsou zodpovědné za štiplavý zápach, ale také za jeho léčivé vlastnosti. Pokud patříte k těm, kteří ho nesnáší, po přečtení jeho výhod si ho jistě oblíbíte.

7 důvodů ke konzumaci česneku

Pokud budete česnek konzumovat denně, přinese vám to jen samé výhody. A jaké to jsou?

1. Budete atraktivnější

To platí pro muže. Česnek se samozřejmě musí zkonzumovat minimálně 12 hodin před rande. Je třeba sníst alespoň 2 stroužky, aby byl účinek zajištěn. Muži, kteří snědí česnek, jsou pro ženy více atraktivnější a přitažlivější. Pravděpodobně je to díky antibakteriálním vlastnostem, díky kterým pánský pot nezapáchá, naopak působí mužněji a živočišněji.

2. Zesílení imunity

Už naše babičky věděly, že česnek je skvělý zabiják bakterií, virů a plísní. Navíc je vědecky dokázáno, že pravidelná konzumace této super potraviny může člověka skutečně ochránit před nachlazením a podobnými onemocněními. A to díky allicinu, který česnek obsahuje. Nejúčinnější je v tomto případě jíst jej syrový a čerstvý.

3. Stabilizuje krevní tlak

Pravidelná konzumace česneku snižuje hladinu cholesterolu, což snižuje riziko aterosklerózy (kornatění tepen). Reguluje krevní tlak a zátěž srdce. To vše v případě, když sníte 4 stroužky denně.

stroužky česneku na talířku s kočičkou iZdroj fotografie: Pexels

4. Zlepšení paměti

V česneku obsažené antioxidanty pomáhají předcházet oxidativnímu poškození buněk. Což zamezuje předčasnému odumírání mozkových buněk, a tak dochází k oddálení procesu stárnutí mozku. Pravidelná konzumace česneku zlepšuje paměť a člověk je díky tomu bystřejší.

5. Lepší výdrž a kondice

Pojídání česneku pomáhá srdečnímu svalu a kosterním svalům pracovat efektivněji. Pokud sportujete, vaše výkonnost se zlepšuje. A pokud nejste sportovně zdatní, alespoň vám sníží únavu a pomůže zůstat na nohou i ve smršti zimních infekčních nemocí.

6. Zdravější vlasy a pokožka

Česnek pomáhá vlasům růst, jelikož posiluje vlasové kořínky. Často se používá jako lék proti vypadávání vlasů. V tomto případě jej lze nejen konzumovat, ale také aplikovat přímo na pokožku hlavy. Pro ty, co se obávají nelibé vůně, naštěstí již byl vyvinut česnekový olej do vlasů bez zápachu. Pokud sníte 2 stroužky česneku denně, pomůže to tvorbě kolagenu a elastinu, jež podporují pevnost a pružnost pokožky.

velká hromada česneku iZdroj fotografie: Pexels

7. Konec bolesti zubů

Jelikož je česnek pověstný svými antibakteriálními a protiplísňovými účinky, je skvělý pomocník při onemocněních zubů, dásní a úst. Ničí totiž patogenní bakterie a napomáhá hojení ran a zanícených dásní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články