Aktivita domácích mazlíčků během karantény. Vytvořte si efektivní plán pro vás oba

                   

Období pandemie a karantény je pro všechny těžké a složité. A to nejen pro nás lidi, ale i pro naše domácí mazlíčky. Je ale klíčové, abychom nevytvářili další stres a omezili ten stávající. Tato jednoduchá strategie vám pomůže vytvořit dobrý časový plán pro vás i svého domácího mazlíčka. Je důležité, abyste všichni neustále zůstávali aktivní i přesto, že jsou v této době omezené možnosti. Následující tip vám pomůže udržet motivaci.

Vytvořte si plán akcí

Zkontrolujte svou domácnost, abyste vyhodnotili, kolik místa máte k dispozici a kde můžete tyto činnosti provádět. Do svého kalendáře vyplňte všechny možné aktivity, jaké v určité dny můžete provádět. Počet bude záviset na vaší rutině. Nemusíte být aktivní každý den v týdnu, pokud se vám podaří něco podniknout 2 – 3krát do týdne, už to bude dostatečná změna.

Zaměřte se na smysly

Není nutné procházet se několik kilometrů, abyste ulevili od stresu svého domácího mazlíčka. Přemýšlejte o činnostech zaměřené na smysly, zejména o prozkoumávání pachů. Na internetu existuje spousta návrhů hraček na doma ke stimulaci čichu.

Otestujte svůj plán

Jakmile si vyberete model, který chcete použít, otestujte jej a ověřte, zda ho váš mazlíček přijme. Poté si do kalendáře označte dny a hračky, které nejlépe fungovaly. Možná, že to na poprvé nedopadne, každé zvíře je jiné a má svůj vlastní rytmus. Buďte trpěliví.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Bioguia.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články