Alternativní způsob vaření těstovin, o kterém Italové příliš nemluví

Mnoho Italů nechápe, proč chceme vařit a jíst rychle, jednoduše a levně. Oni si své jídlo vždy vychutnávají a užívají, ale čas jsou peníze a většina z nás nemůže čekat. Naštěstí se objevila metoda, díky které můžete uvařit těstoviny rychle, aniž by hrozilo, že se slepí dohromady a budete si je moci naplno užít se svou oblíbenou omáčkou.

Jednoduchý a efektivní postup

Metoda pro velmi rychlé vaření těstovin je následující: vezměte špagety (což je pravděpodobně forma, která se nejlépe hodí na tento typ vaření), dejte je na nepřilnavou pánev, přidejte studenou vodu a vařte. Během chvilky budou těstoviny připravené k podávání a zaručeně se vám neslepí. Tento postup jistě pravé Italy nebo gurmány příliš nepotěší, protože je pro mnoho lidí protiitalský.

Ve skutečnosti se jedná jen o jinou metodu vaření, než na jakou jsme zvyklí, ale hodně zkracuje dobu, protože nemusíte čekat, až voda v hrnci začne vřít, a také šetří energii a vodu, protože množství, které je potřeba v hrnci, je samozřejmě mnohem vyšší než to, co je potřeba v pánvi. Budete jistě překvapení, ale z části se jedná o postup, který používají sami Italové.

Naučte se novou kulinářskou metodu

Část tohoto postupu se již v Itálii používá, ale využívají ho k dovaření těstovin na pánvi u některých druhů receptů. Například u receptů, kde se používají mořské plody, jako jsou špagety se škeblemi, ale také v případě slavného a nezaměnitelného receptu na proslulou carbonaru. Nevyužívají tak tuto metodu přímo na vaření těstovin al dente, ale pouze na jejich dokončení.

S těmito recepty se těstoviny vaří v hrnci a poté procházejí polovinou vaření na pánvi, kdy jsou ponořené do omáčky, kterou po dokončení těstoviny absorbují. Celkový proces vaření těstovin na pánvi a ve studené vodě se proto velmi liší od toho, na co jsme běžně zvyklí v kulinářské tradici, ale časy se mění a experimentování rozhodně neuškodí. Zvlášť, když dokáže ušetřit spoustu času, vody i energie.

Úvodní obrázek: Pixabay: Zdroj: Donnaweb.net

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek