Šikovné alternativy vánočního stromku. Vytvořte si kouzlo Vánoc i bez nepořádku z jehličí

Nechcete si zaneřádit celý byt jehličím, ale přesto toužíte po vánoční atmosféře v podobě vánočního stromku? I pro vás existují různé alternativy, které lze použít místo vánočního stromku. Navíc nemusíte uštědřit své peněžence ránu za drahou vánoční dekoraci, stačí jen trochu improvizovat a kouzlo Vánoc je na světě.

Kytice z posbíraných větví

Udělejte si procházku a zajděte si do lesa posbírat nějaké popadané větve. V galanterii pořiďte bílou, stříbrnou nebo zlatou barvu a vytvořte si různobarevný svazek větviček, který můžete strčit do vázy, popřípadě zavěsit na zeď. Ozdobit jej můžete menšími vánočními ozdobami a pod něj přidat pár dárků.

Umělý stromek

Tato varianta sice není nejlevnější, ale nemusíte si pořizovat umělý stromek přes polovinu obývacího pokoje. Najděte menší verzi, která by se vešla klidně na jídelní stůl. Nezabere místo, neudělá nepořádek, a přesto vytvoří vánoční atmosféru.

Ananasový trend

Ano, někteří lidé skutečně používají ananas namísto vánočního stromku. Vytvořte si doma tropického vánočního ducha tím, že doprostřed většího talíře umístíte ananas, kolem mandarinky, jablka a banány a zaházíte ořechy. Krásnou dekoraci hodící se do středu jídelního stolu máte na světě.

Přehlídka dekorací na malém dřevěném žebříku

Alternativní vánoční stromek si můžete vytvořit i s pomocí starého žebříku. Zkraťte jej na vámi požadovanou délku a obalte jehličnatými větvičkami a vánočními ozdobami. Fantazii se meze nekladou. Můžete jej jen tak opřít o zeď nebo zavěsit na stěnu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek