Americký karavan z 50. let s původním a funkčním vybavením

                   

Muž ve Spojených státech amerických nedávno za rozumnou cenu koupil starý karavan z 50. let 20. století značky Vagabond a udělal opravdové terno. Vybavení se totiž neprošlo žádnou změnou ani rekonstrukcí.

První majitelé

Původními majiteli tohoto vozu typicky žluté barvy byli manželé, kteří si jej za účelem rodinných výletů pořídili v roce 1953. Vůz je natolik nadchl, že jej nějakou dobu využívali dokonce i k bydlení. Potom se ale jejich životní situace změnila a karavan byl umístěn do skladiště, kde stál několik desetiletí, aniž jej kdokoliv využíval.

Nový vlastník a jeho překvapení

Nový majitel mohl oprávněně předpokládat, že ačkoliv zvnějšku vypadá vozidlo zachovale, uvnitř to bude mnohem horší. Jaké však bylo jeho překvapení, samozřejmě příjemné, když zjistil, že v interiéru se doslova zastavil čas. Pokud jde o tvar Vagabondu, je hezky zaoblený, což bylo pro danou dobu typické. Toto zaoblení se projevuje samozřejmě také v interiéru.

iVintage Camper Trailers
  • Byl stále vybaven původním nábytkem z 50. let
  • Byl obložen nepoškozeným březovým dřevem, což interiéru dodává venkovský vzhled,
  • Disponoval původními a funkčními rozvody elektřiny a plynu
  • Byl vybaven původními a funkčními spotřebiči z doby své výroby, například plynovým sporákem
iVintage Camper Trailers

Sporák není na rozdíl od moderních karavanů ani vestavěný, a tak opravdu připomíná původní kuchyně v domácnostech. V kuchyni je také velká lednice se zaoblenými rohy.

iVintage Camper Trailers

Nejvíce překvapivá je ale zřejmě koupelna, v níž skutečně zapomenete, že se nacházíte v karavanu. Mimo jiného je totiž v koupelně také skutečná vana, což u karavanů opravdu nepatří ke standardnímu vybavení.

Vagabond nabízí také velice pohodlnou postel a vůbec je vymyšlen tak, ab cestovatelé byli plně soběstační a nemuseli tak vyhledávat hotelové ubytování. Cestování s tímto karavanem je tedy nejen krásným dobrodružstvím, ale zároveň také šetří kapsu. A když jste v něm, je to navíc, jako byste sami cestovali v čase.

Obrázky: Vintage Camper Trailers

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články