Aspirin nejen na chřipku. Můžete jej využít i při úklidu nebo péči o svůj vzhled

Mysleli jste si, že aspirin poslouží jen jako účinný lék na zdravotní neduhy? Pokud ano, jste na omylu. Aspirin může pomoci i v jiných oblastech, kde bychom to vůbec nečekali. Například je skvělým pomocníkem v otázkách krásy i úklidu domácnosti.

Domácí exfoliátor na rty

Díky způsobu, jakým kyselina acetylsalicylová působí, je aspirin vynikající volbou pro exfoliaci a ochranu citlivé pokožky pokrývající vaše rty. Jeho použitím se vyhnete nepříjemnému odlupování, hromadění odumřelých buněk a popraskání.

Připravte si 1 lžíci třtinového cukru, lžíci medu, lžíci olivového oleje, 6 kapek oleje vitamínu E a 2 tablety aspirinu. Pilulky rozdrťte na jemný prášek, přidejte k němu všechny ostatní přísady a vytvořte hustou pastu. Směs si vetřete do rtů a jemně vmasírujte krouživými pohyby, abyste zesílili exfoliační účinek. Nechte působit 5 minut, poté opláchněte. Provádějte jednou týdně.

Osvěžující exfoliace

Exfoliace nebo mikrodermabáze jsou kosmetická ošetření, která pomáhají omlazení pokožky odstraněním skvrn a odumřelých buněk. Ačkoli jsou obecně prováděny profesionální kosmetikou, lze je podstoupit i s pomocí aspirinu.

Budete potřebovat 5 pilulek aspirinu, 2 lžíce citrónové šťávy a lžíci jedlé sody. Vytvořte hustou směs z aspirinů a citrónové šťávy. Potřete jí čistý obličej a nechte 20 minut. Poté masírujte krouživými pohyby a opláchněte studenou vodou. Naneste trochu jedlé sody na neutralizaci kyselin z citrónu a poté si obličej znovu umyjte. Používejte dvakrát týdně.

Odstranění skvrn a bělení

Síla kyseliny acetylsalicylové odstraňuje skvrny od potu nebo jídla, které se mohou objevit na vašem oblečení. 

Stačí málo, pouze 5 aspirinů a voda dle potřeby. Rozdrťte aspiriny a smíchejte je s vodou, dokud opět nevytvoříte hustou pastu. Směsí potřete postižená místa na prádle a nechte působit 15 minut. Poté vyperte jako obvykle. 

Zarostlé chloupky

Tento recept je skvělým řešením pro zarůstající chloupky, které mohou způsobovat pupínky a svědění. 

Smíchejte 1 rozdrcený aspirin se lžící kokosového oleje a naneste na postižená místa. Počkejte 15 minut a spláchněte. Opakujte každý den, dokud problém nezmizí.

Čistič koupelny

Aspirin lze také použít k odstranění špíny v koupelně, která se hromadí jak ve vaně, tak v umyvadle. 

Opět namelte 5 aspirinů a rozpusťte je v tekutém mýdle nebo čisticím prostředku. Pomocí směsi vyčistěte všechna zašlá místa. Nechte působit 10 minut a opláchněte studenou vodou.

Problémy s nohama

Dalším z vhodných použití aspirinu je pro boj proti problémům s nohama, jako je například suchost, mozoly nebo plísně. Účinné látky změkčují pokožku a vytvářejí ochrannou bariéru proti choroboplodným zárodkům.

Rozemelte 5 aspirinů a vzniklý prášek smíchejte se lžící citrónové šťávy a se lžící vody. Jakmile vytvoříte pastu, naneste ji na suchou pokožku a nechte působit 30 minut. Opláchněte teplou vodou a pomocí pemzy odstraňte odumřelé buňky. Aplikujte třikrát týdně a poté ošetřete zvlhčovačem.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Newsitamea.gr

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek