Astrologický profil člověka určuje i měsíční znamení. Jakou máte podle něho povahu?

Znamení zvěrokruhu údajně určuje povahu člověka. To je většinou posuzováno podle Slunce, které v každém znamení tráví zhruba čtyři týdny. Jenže úplný astrologický profil člověka, někdy nazývaný jako natální tabulka, bere v potaz i pozici Měsíce a planet přesně v čase a místě narození. Od toho se podle zkušených astrologů odvíjí osobnost a životní cesta člověka.

Měsíc ovlivňuje emocionální rovinu

Každé nebeské těleso ovlivňuje určitý aspekt osobnosti. Slunce pomáhá formovat vlastní uvědomění, identitu, sebevědomí a sebeúctu. Romantický Měsíc má vliv na pocity a intuici člověka i na to, co vám dává pocit jistoty a bezpečí. Také určuje to, jak se dokážeme emocionálně napojit na ostatní osoby, což je důležité ve vztazích.  Pohybuje se asi o 13,5 stupňů každý den, proto tráví v každém znamení horoskopu pouhé dva až tři dny. K výpočtu je třeba znát datum, čas a místo narození.

Beran

Pokud vaše měsíční znamení spadá pod Berana, v nitru jste impulsivní, vášniví, nezávislí a trochu vznětliví. Když se snažíte vyjádřit své city partnerovi nebo svým nejbližším, působíte přitom hravě až dětinsky. Občas máte sklony k tomu chovat se trochu nedospěle, snadno vyvoláváte hádku a jste někdy až přehnaně soutěživí.

Býk

Měsíc v Býku znamená stát nohama pevně na zemi. Máte rádi stabilitu, ať už to pro vás znamená, že ze svého domova vytváříte oázu klidu a míru nebo to, že se snažíte mít neustále finanční rezervu. Jste oddaným přítelem i partnerem a jste pyšní na to, když si s někým vybudujete emocionální spojení. Zároveň ale můžete mít potíže se přizpůsobovat anebo jít v životě dál, pokud vám vztah už nemá co nabídnout.

Blíženci

Pokud jste se narodili, když byl Měsíc v Blížencích, žijete intelektuálními debatami, duchaplnými žerty a vaše láska ke slovnímu vyjadřování se promítá i v emoční rovině. Své pocity vyjadřujete srozumitelně a s lehkostí, ačkoliv máte někdy tendenci je racionalizovat. Může pro vás být ale těžké rozhodnout se pro to, co doopravdy chcete. Své pocity rozebíráte pořád dokola bez toho, abyste se na jednom z nich dlouhodobě ustálili.

Rak

Měsíc v Raku značí, že sršíte mateřskou láskou a jste zvyklí ze sebe emocionálně hodně vydávat. Starost o druhé vám dává pocit jistoty a bezpečí. Pocit, že máte stabilní zázemí je pro vás nesmírně důležitý. A protože Rak je obecně ovládaný Měsícem, jeho fáze vás mohou v běžném životě dost ovlivňovat. Pokud máte pocit, že jste někomu dali více, než přijali od něj, býváte zasmušilí a rozčílení.

Lev

Měsíc v charismatickém Lvu mívají lidé, kteří se vidí jako hlavní hvězdu vlastní romantické komedie. Jste optimističtí, máte sklony k dramatizaci při vyjadřování svých pocitů a rádi bavíte ostatní. Jen málokdy býváte opravdu stydliví ohledně svých citů, naopak je plně přijímáte. Občas máte problémy s vnímáním ostatních lidí, což se může v krajním případě přehoupnout až do egocentrismu.

Panna

Pokud je váš Měsíc v Panně, chcete být co nejvíc nápomocní ostatním, přičemž často uplatňujete své komunikační schopnosti. Je pro vás těžké rozlišit, co se odehrává ve vaší hlavě a co ve vašem srdci, protože jste velmi intelektuálně orientovaní. Nemůžete si pomoct, ale soustředíte se na detaily a jste přirozeně ohleduplní. Negativní stránkou je to, že býváte přecitlivělí a příliš přemýšlíte o záležitostech srdce.

Váhy

Měsíc ve Váhách značí, že chcete dosáhnout harmonie a vyváženosti ve všech ohledech života. Vaše emoční naplnění jde ruku v ruce se sociálními kontakty s vašimi milovanými a přáteli. Milujete krásu a luxus. Vzdušná povaha znamení vám dává možnost myslet racionálně když jde do tuhého, ale jakožto člověk, který se za každou cenu chce vyhnout konfliktům, často spadnete do pasivní agresivity.

Štír

Pokud byl Měsíc v době vašeho narození ve Štíra, intenzivně své emoce prožíváte a působíte tajemným dojmem. Jistotu nacházíte ve vztazích, která překypují důvěrou a absolutní oddaností. Jakmile se ujistíte v tom, co k člověku nebo k nějaké věci cítíte, je pro vás téměř nemožné změnit názor. O svých nejhlubších pocitech příliš nemluvíte a je pro vás těžké s někým navázat důvěrný vztah.

Střelec

Měsíc ve Střelci znamená jistotu ve vědění a zkušenostech. Jste odvážní individualisté, potřebujete prostor, abyste mohli volně dýchat a rozvíjet se učením, cestováním nebo zkoumáním filozofie, náboženství či spirituality. Své pocity nejraději vyjadřujete přímo a bez okolků. Pokud ale máte pocit, že si s vámi někdo pohrává nebo pokud se vytvoří komplikace, býváte zbytečně neomalení.

Kozoroh

Kozoroh ovlivněný Měsícem sází na tvrdou a poctivou práci k tomu, aby dosáhl úspěchu a svých cílů. Pak se cítí dobře i po emocionální stránce. Týká se to i vztahů s vašimi nejbližšími, do kterých jste schopní hodně investovat.  Stojíte nohama pevně na zemi, pokud sdílíte své pocity, býváte u toho vážní. Potřebujete vědět, že váš profesní a osobní život jsou v rovnováze, a pokud nejsou, býváte podráždění.

Vodnář

Měsíční znamení Vodnáře bývá individualistické, humanitární a nepředvídatelné. Myslíte dopředu a jste nejšťastnější, když vkládáte čas a energii do zlepšování života sobě i ostatním nebo do nějakých ctnostných cílů. Soustředíte se výhradně na fakta, logiku a racionální myšlení. Zároveň vám ale nedělá problém souznít se širokým spektrem lidí. Někteří lidé vás vnímají jako chladné a tvrdohlavé.

Ryby

A nakonec Měsíc v Rybách. Ten značí hluboce spirituálního a idealistického snílka. Ty nejbližší osoby a vztahy stavíte na piedestal a vidíte svět v růžových brýlích. Jste extrémně empatičtí a orientovaní na emoce. Může pro vás být těžké stát nohama pevně na zemi, bojujete se sklíčeností. Pocit jistoty vám dodává kreativita, péče o sebe a pocit, že máte prostor na to vyrovnat se se svými intenzivními pocity.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Shape.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek