Po zhlédnutí tohoto videa už nikdy nevyhodíte banánové slupky: Tento efekt vás doslova odrovná

Banánové slupky končí téměř v každé domácnosti v koši, což je samozřejmě obrovská škoda. Jednak jde o skvělé hnojivo, ale dokáže také pomoci v oblasti zdraví.

Banánová slupka i Zdroj fotografie: Priwo / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Populární TikTokerka v neobvyklém videu ohromila své fanoušky představením neobvyklého řešení, které jí pomohlo zbavit se těžko odstranitelných vrásek. Video se stalo hitem internetu a metoda, kterou autorka předvedla, udivuje svou účinností. Zjistila totiž, že banánové slupky jsou skvělým prostředkem v boji proti známkám stárnutí. Tyto slupky jsou bohaté na živiny a antioxidanty, které prospívají pleti. Mnoho kosmetických přípravků obsahuje výtažky z banánů a přírodní možnosti péče o pleť jsou stále populárnější, proto si získávají slupky velkou oblibu.

Účinky banánových slupek

Dobře, možná to vypadá nechutně, ale já to dělám už léta. Banánové slupky jednoduše ničí všechny pupínky a vrásky na mém obličeji,” přiznala během svého videa Alayna. Video už má téměř dva miliony zhlédnutí. Někteří uživatelé internetu jsou však k bezpečnosti používání banánových slupek na pleť skeptičtí a reakce na její video jsou smíšené. Avšak zbytečně. Podle informací zveřejněných v britském deníku The Sun jsou banány známé svými účinky proti stárnutí. Dermatologové již dlouho poukazují na výhody jejich pravidelné konzumace. 

Co vše dokáže?

Překvapivý objev amerických odborníků naznačuje, že banánová slupka může být v boji proti známkám stárnutí velmi účinná. Obsahuje totiž látku s podobnými účinky, jaké jsou obsaženy v mnoha kosmetických přípravcích. Úkolem této látky je vypínat a tonizovat pokožku, čímž pomáhá předcházet vzniku vrásek a dalších známek stárnutí. V důsledku toho začíná stále více lidí věnovat pozornost možnostem využití banánových slupek v oblasti péče o pleť.

@alaynaryan1979 #natural #botox #gonatural ♬ original sound – alaynaryan1979

I když někteří mohou být k používání banánových slupek jako prostředku péče o pleť skeptičtí, je třeba poznamenat, že látky přírodního původu jsou stále oblíbenější mezi těmi, kteří hledají účinné a bezpečné způsoby, jak pečovat o svůj vzhled. Níže se můžete podívat na to, jak banánovou slupku na obličej aplikovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články