Slupky od banánu už nikdy nevyhodíte. Až poznáte jejich úžasné využití, zamilujete si je 

Banánové slupky téměř všichni okamžitě vyhodí do koše, přitom je to obrovská škoda. Mají neuvěřitelně skvělé využití, které si zaručeně zamilujete.

Hnojivo z banánových slupek
                   

Mnoho kuchyňského odpadu většina z nás okamžitě vyhodí do koše, protože nabudeme dojmu, že další využití nemají. Opak je však pravdou. Banánové slupky, slupky od brambor, slupky z česneku. Téměř jakákoliv surovina, kterou vyhazujeme do koše, má využití v zahradničení. Vytvořit hnojivo pro rostliny z banánové slupky není vůbec nic těžkého. Rostlinám velmi pomáhá, dodá jim potřebné vitamíny, potřebné minerály a podpoří jejich růst. 

Banánové hnojivo

Banány jsou velmi zdravé nejen pro člověka, ale také pro rostliny. Jsou nejen výživné a bohaté na vitamíny, ale také dokonale zapadají do trendu zero waste. Protože jak se ukazuje, mohou být použity v celém rozsahu, aniž by produkovaly odpad. Banánové slupky jsou bohatým zdrojem minerálů, jako je vápník, hořčík, fosfor a draslík. Lze z nich tedy vytvořit jednoduchý a výživný koktejl pro vaše rostliny, který je navíc ochrání před parazity. 

stříhání banánových slupek i

Postup na výrobu banánového hnojiva

Hnojivo z banánové slupky je na přípravu velmi jednoduché. Stačí dodržet snadné kroky a během chvilky máte tekuté hnojivo, které podpoří růst vašich rostlin, dodá jim potřebné vitamíny, minerály a ochrání je před nemocemi a škůdci.

  • Nejdříve musíte nakrájet slupky na menší kousky.
  • Naplňte nádobu do poloviny vodou.
  • Do sklenice vložte slupky nakrájené na kousky a sklenici uzavřete.
  • Necháme týden odstát. 
  • Sceďte, aby se oddělily banánové slupky od vody.
  • Nalejte tekutinu do konve a zalijte své rostliny

Jak často zalévat 

Samozřejmě záleží na rostlině a na tom, kolik vody žádá. Většinou se doporučuje zalévat banánovým hnojivem jednou týdně, rozhodně není potřeba využívat ho častěji. Rostlina potřebuje svůj čas, aby dokázala všechny minerály a vitamíny vstřebat. Navíc jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články