Žena zabývající se složením a výživovými hodnotami výrobků byla šokována ze složení nejobyčejnějšího a nejlevnějšího chlebu

Instagramerka věnující se složením různých produktů a jejich výživových hodnot byla překvapená, co našla na obalu nejlevnějšího chlebu, o kterém chtěla napsat recenzi.

chléb krajíce drobky i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Agnieszka Pocztarska ráda čte etikety na potravinových výrobcích. Postřehy a recenze potravin a kosmetických výrobků pak sdílí na svém Instagramu. Pomáhá tak lidem, kteří by chtěli jíst zdravěji, ale třeba nerozumí výživovým hodnotám na obalech, vybrat si ten nejlepší produkt. V době, kdy má málokdo dostatek peněz na rozhazování, navštívila diskont, aby se podívala na některé z nejlevnějších produktů.

Testovaný produkt

Agnieszka je žena, která studováním různých výrobků a hlavně potravin věnuje hodně času. To je v dnešní době, kdy stále více lidí chce kupovat zdravější a výživnější potraviny a věnují stále více pozornosti zdravému stravování, velice důležité. Její Instagram (@czytamyetykiety) je velmi populární a její rady a postřehy mohou pomoci dalším lidem, jak si vybrat ty nejlepší potraviny, co se týče složení.

Když navštívila diskont Biedronka (Beruška) byla překvapená. Mezi produkty, které se rozhodla otestovat, byl pšeničný a žitný chléb „Trouba pro vás“. Agnieszka z něj byla ohromená, protože složení tohoto chlebu bylo pro ni téměř bezchybné. Chléb totiž obsahuje pšeničnou mouku, žitnou mouku, žitný kvásek, vodu, kvasnice a ječný sladový výtažek. To znamená, že našla velmi kvalitní a poctivý chléb bez kypřících činidel, konzervačních látek a zvýrazňovačů.

Nejlevnější neznamená nejhorší

Agnieszku kromě dokonalého složení zaujala též cena tohoto chlebu. Stál totiž jen 2,75 PLN (13,90 Kč). V jiných obchodech a pekárnách je tento chléb totiž mnohem dražší. Ukazuje se tak, že levné zboží nemusí být vždy nutně to nejhorší. A vysoká cena taktéž nezaručuje tu nejvyšší kvalitu. Žena tak našla geniální způsob, jak pomoci lidem výrazně ušetřit a přitom konzumovat kvalitní potraviny. Agnieszka však upozorňuje na další potraviny, které tak bezchybné složení nemají.

žena nakupuje balené pečivo iZdroj fotografie: Pexels

Při posuzování dalších produktů zjistila, že například klobásy obsahují nepříznivé dusitany sodné a umělé příchutě. Sýr zase obsahuje chlorid vápenatý. Při testování mletého masa si všimla, že obsahují škrobová plnidla, umělé příchutě a konzervační látky. A některé džemy neobsahují dostatek ovoce. K ostatním výrobkům další námitky zatím neměla. žena tak ukazuje, že někdy je lepší strávit v obchodě více času a přečíst si etikety výrobků, než koupíte první možnost, která se vám dostane do ruky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články