Bojujte proti vším běžnými tekutinami z vaší koupelny a kuchyně

Vši jsou drobný hmyz, který žije v lidských vlasech a živí se krví z naší pokožky hlavy. Jsou extrémně dráždivé, infekční, způsobují silné svědění a je velice obtížné se jich zbavit. Zpravidla se rozšiřují mezi dětmi ve školkách a ve školách než mezi dospělými, ale to neznamená, že z vašeho dítka nemohou přeskočit i na vaši hlavu. Samozřejmě nemusíme říkat, že čím delší a hustší vlasy máme, tím je těžší vši odstranit. Dětské vlásky jsou proto materiálem, ze kterého můžete vši lépe dostat, což ale vyžaduje včasný zásah, v opačném případě mohou zamořit všechny členy rodiny, a to by byl teprve problém.

Rychle se množí

Pokud se vší nezačnete zbavovat dostatečně rychle, mohou se vám vymknout z ruky, protože se skutečně rychle množí. Obvykle jsou na jejich výskyt náchylnější děti než dospělí. Přináší si je ze školek a škol a mohou je přenést i na dospělé členy domácnosti. Ale naštěstí se dá všechno řešit, důležité je ale včas. V dnešní době existuje sousta šampónů a přípravků na vši, ale problém s těmito produkty je, že jsou často drahé a ve většině případů k ničemu. Proto kupujete další a další a vší se nakonec zbavíte až po několik použití, což je finančně nákladné. Nabízíme vhodnější řešení v podobě domácího přípravku, který si vyrobíte sami a jeho účinky budou patrné za několik málo hodin.

Domácí zbraň na vši

Základem je silná ústní voda, můžete použít Listerine nebo podobně silný přípravek. K tomu přidejte ocet, hřebínek na vši, ručník a koupací čepici nebo plastový sáček.

Důkladně si umyjte vlasy ústní vodou a nasaďte koupací čepici nebo plastový sáček. Takto zůstaňte minimálně jednu hodinu. Po uplynutí potřebné doby smyjte vlasy bílým octem, opět přikryjte a znovu nechte působit na několik hodin. Sundejte si čepici a vlasy umyjte běžným šampónem, který obvykle používáte. Teď přichází na řadu hřebínek. Hřeben na vši je velice hustý, takže buďte opatrní, je možné, že bude hodně tahat. Pečlivě si vlasy rozčešte. Sami uvidíte, jak se drobný hmyz zachytává do hřebenu.

Proč ústní voda a ocet?

Můžeme říct, že účinky ústní vody a bílého octa vši vyloženě nenávidí. Na silnou vůni ústní vody totiž špatně reagují a bílý ocet dokáže efektivně vypudit hnidy, vajíčka vší, z vlasů.

Obrázky: Freepik

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek