Březí fenka připravila pro své nové majitele překvapení pouhých 18 hodin po odchodu z útulku

Fenka přivedla na svět 12 štěňat krátce odchodu z útulku. Takového překvapení nové majitele skutečně zaskočilo.

                   

Chris a Mariesa chtěli mít vždycky velkou rodinu a chovat psy. Rozhodli se proto navštívit chovatelskou stanici v Ohiu, aby si vybrali svého čtyřnohého mazlíčka. Tam potkali Storie, roztomilou fenku, do které se okamžitě zamilovali. Mělo to ovšem malý háček – Storie byla v pokročilém stádiu těhotenství.

Zvládneme se postarat o všechny?

Chris byl zpočátku skeptický vůči takovému velkému závazku. Nebyl si jistý, zda se s Mariesou zvládnou postarat o Storie a její štěňata. „Bude to vůbec fungovat, zvládneme se postarat o tolik psů?“ svěřil se Chris na Newsneru.  Mariesa ho však přesvědčila: „Chtěli jsme udělat dobrý skutek a tímto jich uděláme hned několik, zvládneme to!“ rozhodla.

i

Nový domov

Chris s Mariesou vzali Storie po cestě domů ještě k veterináři, kde doktor podle ultrazvuku odhalil, že čeká 12 štěňátek. Ta se nakonec narodila pouhých 18 hodin po příchodu Storie do nového domova. Smutnou zprávou zůstává, že si pejsky nakonec z osobní vytíženosti nechat nemohli, a všech 12 štěňat rozdali do nových, avšak milujících rodin.  Dokonce i Storie, kterou si vzala k sobě Chrisova nejlepší kamarádka.

i

Jak postupovat, když se rozhodnete adoptovat psa

Pokud i vy uvažujete nad tím, že byste si pořídili pejska z útulku, je důležité myslet především na to, že ti pejsci už zažili nějaké zklamání a mohou se bát lidí, v horším případě i ze strachu zaútočit. Měli byste si dopředu ujasnit, zda pejska opravdu chcete, jestli mu dokážete dopřát potřebnou péči a také bezpečí domova. Ideální je, když si pro něj přijdete s celou rodinou a vezmete si ho s sebou na procházku, abyste poznali jeden druhého.

Psí útulky a obecná pravidla

Většina útulků se řídí těmito pravidly, na které je potřeba být připraven: 

  • Pejska si může osvojit pouze osoba starší 18 let, která se prokáže občanským průkazem

  • Při vyzvedávání pejska se podepíše smlouva o svěření zvířete do péče, nový majitel si psa musí vyzvednout osobně

  • Některé z útulků také zahrnují možnost zkontrolování pejska u nových majitelů či povinnost vrátit psa, pokud se v ochranné lhůt 6 měsíců najde jeho původní majitel

Nejdůležitější ze všeho je ale poskytnout novému členu rodiny láskyplnou náruč, aby si získal Vaši důvěru a byl šťastný a spokojený.

 

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články