Z porodu si odnesla fyzická poranění a poporodní deprese. Porodní asistentka tlačila dítě zpět dovnitř

Jako zkušená maminka tří dětí si sama vybrala zařízení, kde chtěla rodit. Netušila, jaký personál u svého porodu potká. Jeho činy mají doživotní následky.

                   

Na tento okamžik čekali dlouhých devět měsíců. Skončilo to nepředstavitelnou bolestí, která se mísila s nepopsatelným štěstím. Tak tomu samozřejmě obvykle bývá. Ve šťastných devadesáti procentech úspěšných těhotenství a porodů. Své o tom ví i Carolina Malatesta, která má za sebou již tři šťastná těhotenství a tři úspěšné porody.

Pravidlo dosáhlo absurdity

Když otěhotněla počtvrté, byla takovou veteránkou. Nic ji nemohlo překvapit. A přesto se stalo. Narazila na krutou porodní asistentku, která porod jejího čtvrtého dítěte proměnila v noční můru. Carolina si vybrala porodnici, která se pyšnila skvělými recenzemi. Také podporovala přirozené porody s minimálními zásahy lékařů. V případě Karolíny dosáhlo toto pravidlo až bodu absurdity.

Během konzultací se cítila porodní asistentkou zcela ignorována. Během porodu i v takových chvílích, kdy cítila, že už bolest nemůže vydržet. Začátek byl velmi rychlý. Sesunula se bezvládně na podlahu.Praskla jí voda a dítě začalo přicházet na svět. Nejhorší na tom všem však nebyla nevědomost, ale přístup personálu. Následné chování sestry a porodní asistentky bylo těžko pochopitelné nebo dokonce nepředstavitelné. Karolíně nařídili, aby zůstala klečet na všech čtyřech.

Psychické trauma a deprese

Sestra ji chytila za zápěstí a porodní asistentka začala dítě tlačit zpátky dovnitř. Carolina se sestrou bezmocně zápasila, ale neměla sílu se z jejího sevření vymanit. Propadla panice. Bála se o život dítěte. Křičela, co jí síly stačily. Naštěstí v tu chvíli vstoupil na porodní sál lékař. Okamžitě přerušil tento akt nesmyslného násilí. Carolina nakonec porodila zdravé dítě. To, co prožila, jí však způsobilo psychické trauma a poporodní depresi.

Utrpěla také fyzickou újmu. Její pánevní nervy byly poškozeny. Opakující se bolesti ji budou provázet po zbytek jejího života. Carolina vyhrála soudní spor s nemocnicí, která jí musela zaplatit odškodné ve výši šestnácti milionů dolarů (téměř čtyři sta milionů korun) za utrpěnou újmu. S podporou manžela se snaží plně vyléčit. Žena však říká, že žádné peníze nestojí za takový neodčinitelný incident.

Máte také negativní zkušenosti se zdravotnickým personálem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články