Oblíbený čaj ze supermarketu stáhla inspekce z prodeje. Zkontrolujte si, zda ho také nemáte doma

Zkontrolujte doma své poličky. Pokud na nich totiž najdete tento produkt, hned ho vyhoďte do koše.

Šálek čaje i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

I přes opravdu přísná pravidla kontroly potravin, se někdy stane,  že se v regálu obchodních řetězců vyskytne produkt, který nesplňuje normy. V tomto případě ho většinou musí bohužel namátkově zakročit inspekce a potravinu stáhnout z prodeje. Z toho vyplývá, že ne na všechny zkažené produkty se přijde. Někdy v minulosti jste tedy mohli zkonzumovat něco, co například nebylo v takové kvalitě. Původně to patřilo spíše do koše než na talíř.

Problémový čaj

Proti těmto případů se snaží bojovat potravinářská inspekce, která se namátkově snaží kontrolovat, co nejvíce zboží. Informace o jejich špatném stavu poté zveřejní na své webové stránky. Ale tam se moc lidí nedívá a spousta z nich se o problému nemusí dozvědět. Je důležité tyto informace sdílet ve velkém s ostatními. Naposledy došlo k takové namátkové kontrole v prodejně Penny Market, kde došlo k nalezení nebezpečného heřmánkového čaje ve 30 gramovém balení. Ten byl teď v zimě opravdu oblíbený a kupoval se ve velkém.

Nebezpečná látka

V čaji byl nalezen nebezpečný  pesticid chorpyrifos, který bohužel převyšoval doporučené množství. Jedná se o látku, která je slouží k postřiku napadených listů a plodů ovoce. Navíc se objevuje v přípravcích proti komárům, dále také pro dobytek a drůbež na ochrana vůči parazitům.  Ten samozřejmě musí splňovat jen určité limity jinak je velmi nebezpečný a mohl by vám uškodit. Proto zkontrolujte svoje polička a spíše, zda vám také neleží doma. Mohly by jste si s ním přivodit různé zdravotní problémy, které by nebyly příjemné.

Špatná šarže

Přesně se jednalo o šarži se značkou LOT: 22/143N a minimálním datumem spotřeby do 05/2024. Pokud si za produkt přejete vrátit peníze nebudete ani potřebovat účtenku. Stačí ho donést pouze do kterékoliv prodejny Penny Marketu a předložit ho. Jestli vám o těch pár korun nejde, prostě ho vyhoďte do koše, ale v žádném případě si ho doma nenechávejte  a nekonzumujte ho ve velkém množství by mohl opravdu uškodit. Přiděláte si jenom starosti.

čajové sáčky a snídaně iZdroj fotografie: Piqsels

Kontrolujte internet

Všechny informace o nově nalezených potravinách se dozvíte na stránkách potravinářské inspekce. Je tedy dobré je občas kontrolovat a sdílet i informaci s ostatními pomocí sociálních sítí, aby se jí také dozvěděli. Nedojde tedy k žádné velké úhoně. Jak již bylo zmíněno, všechny tyto věci většinou můžete vrátit zpět s garancí vrácení peněz, ale u malých věcí se to snad ani nevyplatí. Vždycky si dejte pozor na to, aby jste je nekonzumovali. Můžete mít pak zdravotní problémy. Pokud objevíte sami nějakou špatnou potravinu, můžete ji nahlásit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články