Časté chyby v péči o krásu, kvůli kterým ženy vypadají starší, než ve skutečnosti jsou

                   

V osmnácti letech je příjemné, když nám někdo odhaduje vyšší věk. Připadáme si starší a dospělejší, ale s postupem věku se karta obrací. Proto se také pouštíme do nákupu drahé kosmetiky, která nás má zbavit vrásek a zanechat naši pleť svěží a zářivou. Stejně tak líčení je dobrou zbraní, jak si ubrat na věku, ale bohužel spousta žen se dopouští omylů, které způsobují, že vypadají starší, než ve skutečnosti jsou.

Příliš mnoho make-upu

Trápí vás vrásky? Odolejte nutkání skrýt je pod vrstvou make-upu. Kvůli tomu jsou vaše nedokonalosti, vrásky a póry ještě viditelnější. Raději použijte BB krém, pro tmavé kruhy a pupínky zase korektor.

Leské oční stíny

Ano, 80. léta se sice v určitých oblastech vracejí, ale na tento trend raději zapomeňte. Lesklé oční stíny a silné oční linky zvýrazňují vrásky kolem očí, takže budete vypadat starší. Raději si dopřejte pěkný matný odstín a v koutcích použijte rozjasňovač.

Tvářenka

Postupem času naše líčka klesají, pokud na ně nanesete tvářenku, bude jejich pokles ještě patrnější. Zkuste aplikovat jen trochu broskvového odstínu na vnější stranu, získáte tak liftingový efekt.

Spousta řasenky na spodních řasách

Slabé množství řasenky na spodních řasách způsobí, že jsou vaše výraznější, což je v pořádku. Ale příliš mnoho škodí, jen přitáhnete pozornost na vrásky kolem očí a pokožka pod očima bude působit tmavší.

Příliš tmavá rtěnka

Čím jste starší, tím tenčí jsou vaše rty. Díky tmavé rtěnce budou vaše rty vypadat ještě užší, než jsou. Zkuste spíše tělové odstíny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Margriet.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články