Čeho se vyvarovat aby váš iPhone vydržel bezchybně fungovat

iPhony patří celosvětově k nejoblíbenějším mobilním telefonům a mají stovky milionů svých příznivců. Pokud k nim patříte, jistě nám dáte za pravdu v tom, že uživatelé mají zájem na tom, aby jim jejich přístroj vydržel co nejdéle a fungoval bez problémů.

Nedílnou součástí správného a šetrného zacházení s mobilním telefonem je také jeho nabíjení. Pokud totiž nebudete znát zásadní pravidla a nebudete se jimi řídit, může se životnost vašeho iPhonu výrazně zkrátit. Specifikum této značky spočívá navíc v tom, že baterii sami nevyměníte, protože je integrovaná do vnitřního těla přístroje.

Na co si dát pozor

  • Stav baterie
  • Použité příslušenství, zejména nabíjecí kabely
  • Způsob nabíjení

Baterii nenechat nikdy úplně vybít

Úplné vybití baterie iPhonu je pro ni škodlivé a má tak negativní vliv na její životnost. Rozhodně by k němu tedy nemělo docházet častěji než jednou za měsíc, ideálně ale vůbec. Optimální výkon baterie iPhonu je mezi 30 a 80 % její kapacity.

Nenechávat iPhone nenabitý

Tato rada úzce souvisí s tím, že baterii iPhonu nesvědčí, když dojde k jejímu úplnému vybití. Ideální podle výrobce je, když přístroj, který nehodláte nějakou dobu používat, je nabitý na 50 % kapacity baterie a uložen na tmavším, chladnějším místě.

Nikdy nenabíjet na 100 % kapacity baterie

Odborníci doporučují pro delší živostnost baterie přesný opak toho, co dělá naprostá většina uživatelů iPhonů. Pokud jde totiž o nabíjení, baterie by nikdy neměla být nabita na 100 % své kapacity, protože to znamená její přebíjení. Nedoporučuje se tedy nabíjet iPhone přes noc, kdy úroveň nabití nezkontrolujete, ale spíše v několik kratších fázích v průběhu dne, podle potřeby.

Nabíjet vždy bez pouzdra nebo krytu

Při nabíjení iPhonu se také důrazně doporučuje vytáhnout ho předtím z pouzdra nebo krytu. V opačném případě totiž dochází k přehřívání přístroje, protože nabíjení generuje teplo, které se díky další obalové vrstvě zbytečně zvyšuje a nemůže se rozptýlit.

Používat vždy jen originální příslušenství

Pro zachování záruky, ale také pro zabránění přehřátí telefonu a případnému zranění nebo dokonce smrtelné nehodě, je nutno používat iPhone jen s originálním příslušenstvím, kam patří zejména nabíjecí kabely. Investice do originálních kabelů se jednoznačně vyplatí.

Obrázky: Pixabay

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek