Chlapci se na 20 minut zastavilo srdce. Když se probral, podělil se o šokující zážitek

Mladíkovi se během fotbalového tréninku na 20 minut zastavilo srdce. Po třech dnech se naštěstí probudil z kómatu a vyprávěl, co během své klinické smrti zažil.

                   

Zack Clement byl naprosto zdravý chlapec, bez jakýchkoliv předešlých zdravotních problémů. Přesto při jednom z fotbalových tréninků zkolaboval a zastavilo se mu srdce. Vypadalo to, že nepřežije. Lékaři informovali rodiče, ať se hned dostaví do nemocnice. Zack se však nevzdal a po třech dnech v kómatu promluvil o tom, co zažil, když byl mrtvý.

Nevysvětlitelná zástava srdce

Událost se odehrála přesně v den Zackových sedmnáctých narozenin. Po náhlém kolapsu se ho nejdříve spoluhráči a trenéři pokoušeli oživit. Rychle dorazil i záchranný tým, ale Zackovo srdce nechtělo naskočit. Nakonec trvalo dlouhých 20 minut, než se mu tep znovu obnovil. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a zavolali jeho rodiče.

Dávali jim malou naději, že Zack vyvázne bez následků. Pokud přežije, bude mít nejspíše po tak dlouhé době bez kyslíku, poškozený mozek. Po třech dnech v umělém spánku, kdy chtěli dát jeho mozku i srdci šanci na zotavení, ho lékaři probudili. K údivu všech působil úplně normálně a vše si pamatoval.

Věděl, že ten muž je Ježíš

Ohromeným rodičům se svěřil, že když mu nebilo srdce, ocitl se v jiném prostoru. Viděl v něm muže s hustým tmavým plnovousem, modrýma očima a rozevlátými vlasy, který byl obklopený anděly. „Uvědomil jsem si, že je to Ježíš,“ řekl Zack. Položil mu prý ruku na rameno a řekl mu, že všechno bude v pořádku.

Od té chvíle cítil, že na něj někdo dohlíží a přestal se bát. Hlas Ježíše byl jako ta nejkrásnější melodie a vše bylo doprovázeno nevýslovným klidem. Sám po této zkušenosti prohlásil, že se nyní cítí mnohem silnější, ale také mnohem skromnější. Je rád, že je tady na zemi a jeho matka celou záležitost považuje za zázrak.

Nejde o ojedinělý případ

Zack by si prý nikdy nic podobného nevymyslel, není nijak nábožensky aktivní a o takové věci se nikdy nezajímal. I když se objevila řada pochybovačů a obvinila ho, že si vymýšlí. Mnoho lidí bere jeho svědectví jako důkaz existence duchovního světa i života po smrti. Zack není jediný, kdo si zkušeností klinické smrti prošel a vrátil se s podobným zážitkem.

Tímto fenoménem se dnes zabývá i vědecká obec a téma už je velmi dobře propracované. Sesbírali se desítky tisíc svědectví z celého světa. Zajímavé je, že bez ohledu na náboženství, rasu nebo kulturu, jsou si zážitky těchto lidí velmi podobné. Všechny spojuje pocit velkého klidu, lásky a přijetí. Většina lidí po těchto zkušenostech také kompletně změní svůj pohled na život. A shodují se, že je tento zážitek úplně zbavil strachu ze smrti. Podle nich je prý smrt krásná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články