Malý chlapec napsal sousedům vzkaz, který je překvapil. Popsal v něm, co se mu nelíbí a co je třeba napravit

Sousedé byli velmi překvapeni, když na nástěnce v domě našli vzkaz, který jim napsal malý chlapec. Nelíbilo se mu jejich chování, a tak jim to sdělil touto cestou.

připevnění vzkazu na nástěnku i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Sousedy si člověk nevybere. Je známo mnoho případů, kdy si lidé koupili či pronajali byt v panelovém domě, ale kvůli ostatním nájemníkům byli nuceni svůj nový domov opustit. Někteří sousedé dokáží být velmi netolerantní, zlí a nepořádní. V dnešní době je ale člověk rád, že má vůbec střechu nad hlavou, a tak je nucen podobné problémy přehlížet. Malý polský chlapec už ale nemohl vydržet trápení, které jemu a jeho rodině sousedé způsobovali, a tak se vyjádřil prostřednictví písemného vzkazu.

Vzkaz umístil na informační tabuli

Mladý Michał, obyvatel varšavského Ursynówa, napsal svým sousedům neobvyklý vzkaz, který připevnil na korkovou nástěnku v přízemí domu. Tyto tabule, i když již nejsou hlavním zdrojem informací pro nájemníky, stále slouží ke komunikaci mezi nimi. I přes technologické pokroky a elektronickou poštu, věšení vzkazů a oznámení na nástěnku stále pokračuje.

panelový dům iZdroj fotografie: Pexels

Chlapec se rozhodl oslovit své sousedy tímto tradičním způsobem, aby se jeho poselstvím dostalo opravdu ke všem. Jeho soused, pan Rafał, si karty všiml jako první a pověděl o ní nejen ostatním obyvatelům domu, ale také členům skupiny Občané Ursynówa a fotografii vzkazu dále sdílel na sociálních sítích. Ke snímku napsal popisek: „Univerzální oznámení, přidal bych mazlíčky.“

Prosil, aby nevyhazovali odpadky na jeho zahradu

Z obsahu zprávy se dalo vyčíst, že malý Michał bydlí s rodiči v přízemí. Celá jeho rodina je velmi znepokojena, protože na zahrádce sousedící s jeho bytem neustále přistávají odpadky jako kousky chleba, plechovky od piva a malé skleněné lahvičky od vodky. Prosil tedy své sousedy o to, aby dále nevyhazovali jakýkoli binec ven z okna, aby se na své zahrádce nemusel brodit cizími odpadky a špínou. Na konci vzkazu Michał poděkoval všem nájemníkům za pochopení.

odpadky na zemi iZdroj fotografie: Pexels

Sdílená fotografie dopisu vyvolala mezi uživateli internetu bouřlivou diskuzi. Všichni se shodli, že problém, který chlapec popsal, je v Polsku bohužel naprosto běžný. Někteří lidé si všimli, že zahrady patřící k přízemním bytům jsou často nezodpovědně posety odpadky. Jeden z komentujících napsal: „U mě je to bohužel stejné. V poslední době lidé vyhodili vánoční stromky, celá chodba je od jehličí a myslíte si, že to po sobě někdo uklidil? Myslí si, že je to jako vždy práce úklidové firmy. A vy musíte denně kolem tohoto nepořádku chodit, než to firma přijde uklidit.“

Snad mu sousedé vyjdou vstříc

Další to komentovali takto: „Je mi líto Michała a jeho rodičů, ale koupit si byt se zahradou v panelovém době s sebou nese takové riziko.“ A někdo přidal i svou nepříjemnou zkušenost: „Bohužel jsou i tací, kteří třepou koberce, přikrývky a látky (prach, kožešina, drobky atd.) z okna nebo balkonu. Nechápu takové chování, že někdo může házet vlastní špínu na parapet, balkon nebo zahradu jiného souseda.“

Mladému chlapci teď tedy nezbývá nic jiného než doufat, že si jeho vzkaz přečetli všichni obyvatelé, nebo alespoň ti, kteří tento nepořádek dělají. Snad zpytují svědomí a přestanou vyhazovat z oken a balkonů odpadky, které způsobují Michałovi a jeho rodině problémy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články