Během snídaně poslal malý chlapec vzkaz policistovi sedícímu vedle něj, jelikož ho obdivoval. Vzkaz policistu nenechal klidným

Hrdiny se nerodíme, nýbrž stáváme. A hrdinové žijí zde s námi, nikdy nevíme, kdy si budou užívat vlastní snídani hned vedle nás.

                   

Policista Eddie Benitez pracoval a žil na Floridě. Měl léta zkušeností a několikrát se objevil i v televizi či v novinách, kam dával rozhovory. Jednou za čas si rád zašel na snídani do své oblíbené restaurace v Lakelandu. Následně nasedl do auta a jel na denní směnu. Svou práci miloval, měl rád, když ho lidé zdravili, s některými se dokonce i dával do řeči. Stal se z něj policista, kterého měli všichni rádi, protože se ke všem choval laskavě a uctivě, násilí používal pouze v případě krajní nouze. Nikdy v životě by ovšem nečekal, že se z něj stane něčí vzor.

Ve správnou dobu na správném místě

Když nastal ten den, kdy si zašel na snídani do jedné z restaurací v Lakelandu, nacházel se tam zároveň i jeden chlapec, devítiletý Noah. Ten tam byl taky na snídani, vzala ho tam jeho maminka. Měl jen jediný problém, celkově byl velmi tichý a stydlivý. A právě to mu bránilo v oslovení policisty, který byl jeho vzorem. Velmi rád ho sledoval v televizi a prohlížel si jeho fotografie v novinách. Noah se, právě díky Eddimu, chtěl stát policistou. Tohoto snu se nevzdával dlouhé čtyři roky, byl ochoten pro jeho splnění udělat cokoliv.

uctenka-se-vzkazem i

Když ho spatřil, nemohl tomu uvěřit. Jeho matka Amanda Cantin ho pobízela k tomu, aby za ním šel, ale plachost mu to nedovolila. Ona sama věděla, co pro něj Eddie Benitez znamená. Pak se mu ale v hlavě zrodil geniální nápad. Od příbuzných dostal nějaké peníze na narozeniny, ty vzal a společně s maminkou šli k číšníkovi. Vyžádali si policistův účet a ten následně zaplatili. Pak mu ještě po milém číšníkovi nechali poslat vzkaz. Když jej policista obdržel, stálo tam: „Až vyrostu, chci být jako Vy. Děkuji za vaše služby.“

i

Částečné splnění snu

To se ho dotklo, až tehdy si uvědomil, že je pro lidi velkou inspirací. Chlapcovo gesto na něj udělalo dojem a okamžitě šel za ním. Ačkoliv se Noah schovával za maminkou, po chvíli přeci jen promluvil. O pár dnů později šel na policejní stanici. Zkusil si, jaké to je sedět ve voze nebo jak se pouští sirény a světla. Všichni policisté si s ním udělali společnou fotku, kterou mu vzdali hold za milé gesto, které udělal v restauraci. A kdo ví, možná bude jednoho dne právě Noah vzorem spoustám dalších chlapců, kteří budou následně chtít být policisty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články