Chlapec zrovna nakupoval se svou matkou, když ho začaly svědět nohy. Nakonec skončil v nemocnici s neuvěřitelnou diagnózou

Nákup v obchodním domě skončil pro maminku katastrofou. O několik desítek hodin později zjistila, co se skrývá za zdravotními problémy jejího syna.

                   

Tříletý Romeo Hadley byl se svou adoptivní matkou Katie zrovna na nákupech v obchodě IKEA v Cardiffu. V tom si začal stěžovat na zvláštní svědění na nohou. Prohlásil, že už nemůže chodit a sesunul se bezvládně na zem. Byl velmi slabý a vyčerpaný. Když mu matka svlékla kalhoty, aby se na nohy podívala, všimla si řady modřin, které byly na jeho nohách, a velmi se vyděsila. V domnění, že se jedná o meningitidu, vzala malého chlapce ihned do nemocnice.

Z obchodu jeli rovnou do nemocnice

V nemocnici podstoupil chlapec sérii vyšetření, aby si nakonec vyslechl definitivní diagnózu s vážnou prognózou. Romeo onemocněl velmi vzácnou nemocí zvanou purpura fulminans. Jedná se o poměrně vzácné kožní onemocnění, které způsobuje sražení krve v celém organismu, a projevuje se právě jako výsev drobných modřin nebo skvrn na kůži. Jelikož vede k postupnému odumření tkáně, je tato nemoc smrtelná.

Když se Romeovy rodiče dozvěděli tento krutý verdikt, totálně se psychicky složili. Romea čekala okamžitě operace s velmi nízkou šancí na přežití. Malý Romeo ale ukázal, že má v těle bojovníka a svůj boj o život nehodlal jen tak vzdát. „Doktoři nám řekli, že je to silný chlapec. Bylo to srdcervoucí. Pořád jsme bděli u jeho lůžka a modlili se, aby byl v pořádku,“ řekla matka Katie pro tisk English Mirror.

Vysoká cena za život

Chlapec zázrakem operaci přežil, neměl ale zdaleka vyhráno. Za svůj život zaplatil velmi vysokou cenu. O dva dny později mu museli lékaři při desetihodinové operaci amputovat obě nohy. Rodiče poté měli za úkol malému hošíčkovi vysvětlit, že mu lékaři odstranili obě nohy. Jeho matka z toho měla velké obavy, protože Romeo byl chlapec, který byl aktivní a neustále v pohybu. Navíc miloval fotbal.

rodina Hadley v nemocnici i

Jeho reakce všechny překvapila

Když mu maminka oznámila, že přišel o obě nohy, chlapec ztichl. Po krátké odmlce řekl, že teď už nemůže nosit své oblíbené boty. „A pak se usmál a vysvětlil mi, že si už alespoň nemusí stříhat nehty na nohou. Vždycky to nenáviděl,“ sdělila s trochu smutným úsměvem Katie. Romeo však prokázal neuvěřitelnou zkoušku osobnosti a pevné vůle. V nemocnici strávil dohromady 6 měsíců a podstoupil neuvěřitelných 36 operací. Vše ale nakonec dobře dopadlo a chlapec se tak konečně mohl vrátit domů.

Příběh o lidském odhodlání a vůli přežít za každou cenu nemusí být doménou jen silných a dospělých. Tento chlapec je důkazem, že v malém tělíčku může bít velký duch. Popral se s tím, že už nebude stejný jako většina jeho vrstevníků, a to způsobem, jaký je dětem vlastní – ihned si našel na svém handicapu něco pozitivního. Díky tomu se mohl konečně vrátit domů ke své milující rodině.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články