K pokladní přistoupilo vyděšené dítě a zašeptalo: „Chovejte se, jako byste byla moje máma“

Byl to obyčejný pracovní den, dokud se u pokladny neobjevil 10letý chlapec. Ten měl na ženu u pokladny velmi neobvyklou a vskutku děsivou prosbu.

Žena pracující na pokladně se usmívá i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro pokladní to byl naprosto obyčejný den, ale vše se změnilo v moment, kdy k ní přišel teprve desetiletý chlapec s velmi neobvyklou prosbou. Šílený případ obletěl celý světu a není divu – chování chlapce by totiž mohlo zachránit miliony dětí po celém světě. Rychlé myšlení tohoto mladého chlapce zachránilo před nebezpečnou situací a celý incident zachytily bezpečnostní kamery obchodu. Video pořízené z nejmenovaného obchodního domu má už více než 7 milionů zhlédnutí.

Pokus o únos 

Chlapec z Pensylvánie vešel do místního obchodu a požádal pokladní, aby se chovala jako jeho matka. K neobvyklé prosbě měl velmi vážný důvod – už nějakou dobu ho pronásledovala neznámá žena. Sammy Green šel v pátek domů ze školy v Pottstownu, když k němu přistoupila podezřelá žena. Měl pocit, že něco není v pořádku, když se ho neustále vyptávala na to, kde je jeho rodina. „Jdu do Wawa. Jdeš tam taky? Co chceš z obchodu? Kde je tvoje rodina?’“ Přesně takové otázky chlapec od ženy dostával.

Neobvyklá prosba pro pokladní

Po dlouhém pronásledování chlapce napadl skutečně mazaný nápad. Dorazil do nejbližšího obchodu, aby byl v přítomnosti dospělých lidí a zároveň, aby žena nepojala žádné podezření. Pak přistoupil k pokladní s neobvyklou prosbou: „Předstírejte prosím, že jste moje máma. Pronásleduje mě zvláštní žena, nejspíš mě chce unést.” Hannah Danielsová, teprve 17letá pokladní, si uvědomila, co se děje. Šla ke dveřím a postavila se mezi dítě a ženu stojící u dveří. Pak zamkla dveře.

Šťastný konec 

Policistům se ženu podařilo vypátrat a odeslat na psychiatrickou léčbu. Celý incident zaznamenaly bezpečnostní kamery obchodu. Ve videu vidíme dítě, které málem unesl cizí člověk, což byl pohled, který byl pro Sammyho otce velmi těžký. „Když jsme se na to video dívali, plakal jsem pokaždé, když jsem ho viděl,“ řekl otec. „Viděl jsem své dítě hledat pomoc, protože se v podstatě bálo o svůj život. Hluboce mě to bolí.“ Green řekl, že je na svého syna hrdý za to, jak situaci zvládl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články