Porotci ho odmítli kvůli tomu, že prý neuměl zpívat. O 3 roky později jim dokázal, že se mýlili 

Ve 12 letech vystoupil se svým zpěvem v pořadu Britain’s Got Talent. Porota, kterou nezaujal, ho poslala domů. Po třech letech všechny překvapil, když se vrátil.

Chlapec se zúčastnil talentové soutěže
                   

Odmítnutí jsou pro spoustu lidí nejtěžší situace, kterým musí v životě čelit. Člověku se poté v hlavě honí nejrůznější myšlenky. Pocit, že člověk není dostatečně dobrý, kdekomu srazí sebevědomí na dno. Podobné stavy mohou vyústit až v nebezpečné deprese. Je však třeba si uvědomit, že to, co lidé z okolí tvrdí, vypovídá pouze o jejich povaze a názoru. Negativní kritika k životu patří a je potřeba se s ní naučit pracovat. Tento mladík z Velké Británie je příkladem toho, jak to může vypadat, když člověk kritiku využije ve svůj prospěch. 

Chlapec, který umí zpívat

Kyle se narodil v anglickém Sheffieldu a jeho největším snem bylo zpívat pro početná publika. Když mu bylo 12 let, rozhodl se, že už v tak nízkém věku je připravený předvést svůj talent. Nebyl zdaleka první, kdo se jako dítě chtěl proslavit zpěvem. Těžko by hledal prestižnější pódium, než jaké je v oblíbeném pořadu Britain’s Got Talent. Mezi mnoha účastníky různých věkových kategorií a talentů věřil, že dokáže předvést svou jedinečnost. Opak se však stal pravdou. Kylovi porota poradila, aby si raději našel nějakého dobrého učitele zpěvu. 

Velké zklamání 

Mnozí diváci Kylova vystoupení věřili, že o tomto mladém chlapci už nikdy neuslyší. To stejné si myslel Kyle. Uvědomoval si, že porota světoznámého pořadu má s talentovanými zpěváky letité zkušenosti a jejich názory nelze brát na lehkou váhu. Netrvalo však dlouho a Kyle si uvědomil, že pokud si skutečně najde lepšího učitele zpěvu, tak jak mu porotce David Williams doporučil, bude mít možná ještě šanci uspět. Usmyslil si, že do nové etapy cesty za splněním svého největšího snu vloží veškeré své úsilí. Teď nebo nikdy. 

Návrat před porotu 

Po třech letech plných trpělivosti, dřiny a odhodlání se cítil, že už je připravený. Nebylo to poprvé, co věřil, že je schopný uspět, ale tentokrát bylo vše jinak. Kyle byl starší, rozumnější a hladovější po úspěchu. Svou znovu objevenou sebedůvěru měl podloženou novými zkušenostmi a schopnostmi, které získal během tří let poctivého tréninku. Když se tentokrát vrátil do pořadu Britain’s Got Talent, úspěšně předvedl, proč to se zpěvem nevzdal. Díky fantastickému výkonu a jeho strastiplné cestě na něj byli pyšní porotci, diváci, rodina, ale hlavně on sám. Nyní má kariéru ve svých rukou. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články