Tento nedonošený chlapeček se narodil ve 25. týdnu s váhou 670 g. O svůj život bojoval jako lev

Skutečně dojemný příběh o předčasně narozeném chlapci, který má obrovskou vůli žít. Rodina i přátelé se za něj modlili každý den.

                   

Každý příchod dítěte na svět je takový malý zázrak. Tento chlapeček však měl svůj start do života o mnoho složitější než ostatní děti. Narodil se totiž předčasně a to v pouhém 25. týdnu. V tomto týdnu ještě miminko nemá vyvinuté důležité orgány a šance na přežití jsou velmi malé. Arionas je ale od narození velký bojovník a své místo v životě si chtěl za každou cenu obhájit.


Jeho porodní váha činila pouhých 670 gramů

Příběh o obrovské síle a vůli žít tohoto malého drobečka je skutečně velmi dojemný a inspirativní. Matka malého Arionase se s ním svěřila na svém Instagramu. „Kojím svého chlapečka, který si zakrývá malou ručičkou svůj obličej a jsem tolik naplněna láskou a štěstím, že už ani nevím, čím vším jsme si museli projít, abychom se dostali až sem, kde jsme nyní“ takto začínají její slova. Její syn je skutečný bojovník, ačkoliv se narodil tak brzy a vážil jenom 670 gramů, bojoval jako lev, aby tu svoji maminku nenechal samotnou.


Musela na čas opustit svoji dceru

Žena ve svém příběhu zmiňuje, že si pamatuje, jak jí gynekolog oznámil, že musí okamžitě odjet do porodnice. V tu chvíli věděla, že něco není v pořádku a hlavou jí probíhaly jen dvě myšlenky. Jak dlouho bude muset být v v nemocnici, když je teprve na začátku 25. týdne? Podaří se vůbec zachránit její dítě? A jak má své prvorozené dceři vysvětlit, že maminka musí na čas odejít a nebude s ní několik dní, možná i měsíců, aby zachránila jejího malého brášku? Po cestě do nemocnice vůbec nepromluvila, jen se tiše rozloučila se svým manželem a odebrala se na pokoj.


Nastaly hodiny plné strachu

Pouhé tři dny po příjezdu do nemocnice se malý Arionas narodil císařským řezem v úplné narkóze. Jeho matka ho poprvé viděla až po dvou dnech. Když se probrala z narkózy, její první otázka byla, zda chlapec žije a zda ho museli resuscitovat. Strach v její tváři byl v tu chvíli nevyčíslitelný. Doktoři jí jen sdělili, že je stabilní, ale nemá ještě vyhráno. Musí teď hodně bojovat, aby to zvládl. Matku trápil i fakt, že svého chlapce nebude moci kojit. Přesto udělala vše proto, aby o mléko nepřišla a i po návratu domů poctivě odsávala.


Zázračné dítě jménem Arionas

Ačkoliv matka nemohla se svým chlapečkem nějakou dobu být, sestřičky ji posílaly každý den zprávy o jeho stavu a fotky. Arionas si vedl skvěle a každý den měl větší šanci na přežití. Matka plakala radostí při každé jeho návštěvě. V den, kdy se narodil, se za něj všichni modlili. A Bůh jejich modlitby vyslyšel, protože Arionas to zvládnul. Navzdory všem nepříznivým podmínkám pro přežití, je nyní živý a zdravý. A hlavně doma, se svou velkou milující rodinou.


Matka v těžkých chvílích psala jeho příběh na instagram a dávala tam každou jeho fotku den po dni. Získala tím obrovskou podporu v mnoha lidech, kteří jí psychicky velmi pomáhali. Jejich příběh byl několikrát sdílen a celá rodina si získala obrovské uznání od ostatních. Snad už je čeká jen to dobré.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články