Dívka začala po škole pracovat jako chůva. To, co udělala pro náhradní rodinu, jí v životě nikdo nezapomene

Mladá chůva udělala pro svou devítiměsíční svěřenkyni velkorysý čin. Rodina ji za to bude do smrti zavázána.

                   

Práce chůvy je zaměstnání, které vyžaduje velkou zodpovědnost a svědomitost. Ale chůvu jako je tato by si přál mít každý. Ta by za své nevlastní děti nasadila i život, kdyby bylo potřeba. Její náhradní rodina jí bude za její obětavost do konce života vděčná.


Hlídala těžce nemocnou holčičku

22 letá Kiersten z New Jersey právě dokončila vysokou školu a začala si přivydělávat jako chůva, aby mohla splácet své závazky. Přijala místo v rodině, které měla celkem 3 děti. Po velmi krátké době si jí všechny tři velice oblíbili. Především pak nejmenší, devítiměsíční holčička Talia. Holčička však trpěla těžkým onemocněním jater. Její léčba nebyla moc úspěšná a jedinou možností už zůstávala jen transplantace. Její rodina již čekala na vhodného dárce.

i


Potřebovala nutně nová játra

Rodiče čekali už dlouho na dárce jater, ale pořád se nenašel nikdo vhodný. Lékaři jim vysvětlili, že pokud Talia nedostane co nejrychleji nová játra, nemusela by se dožít ani dvou let. Její rodiče pomalu začali propadat naprostému zoufalství a svěřili se Kiersten s touto krutou pravdou. Ta ani na chviličku nezaváhala a nechala se ihned otestovat. Nemohla zkrátka jen tak nečině přihlížet blížící se tragédii. Byl to nejspíš osud, ale byla to právě Kiersten, kdo se ukázal být vhodným dárcem.


Dívka se rozhodla holčičce pomoci

Kiersten se okamžitě nabídla, že chce Talii darovat svá játra, aby jí zachránila život. Tolik ji milovala a nemohla dopustit, aby holčička zemřela. Lékaři jí za její velkorysost děkovali, ale upozornili ji, že to není jak když jde darovat krev, ale že se jedná o velmi závažnou a riskantní operaci. Přesto byla chůva pevně rozhodnuta to udělat. O několik hodin později tedy podstoupila náročnou 14 hodinovou operaci, na kterou šla společně s malou Talií. Myslela při tom pouze na jediné – zachránit holčičce život.

i


Vše nakonec dobře dopadlo

Naštěstí operace dopadla dobře, Kiersten sice zůstane jizva, ale pro ni je to jen důkaz svého dobrého skutku. Jak sama říká: „Je to nic proti tomu, že jsem díky tomu zachránila jeden nevinný život.“ Rodina holčičky nikdy nepřestane být Kirsten za její čin vděčná. Kirsten je velmi šťastná, že holčičce zachránila život a nikdy svého rozhodnutí ani na vteřinu nezalitovala. Nyní je Talii 16 měsíců a vede si skvěle. Všichni jsou velmi šťastní, že vše nakonec dobře dopadlo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články