Chyby, kterých se dopouštíme těsně po rozchodu a brání nám se rychleji zotavit

Rozchod může být celkem bolestivou záležitostí. Konec vztahu vás může přimět pochybovat a srazit vaše sebevědomí. Zpravidla se snažíme přes tuto situaci dostat, což každý dělá svým osobitým způsobem. Ovšem některé naše kroky mohou způsobit více škody než užitku, proto se vyhněte následujícím chybám, abyste se z rozchodu co nejdříve zotavili.

Obviňování

Jakákoli forma obviňování vás přiměje pochybovat o své hodnotě. Začnete se trestat za své činy a přemýšlet, co jste udělali špatně nebo mohli udělat jinak, aby k rozchodu nedošlo. Obviňování sebe samého nic nezmění. Přemýšlení nad chybami vám bude ztěžovat posunout se dál. Možná jste udělali pár chyb, ale rozhodněte se z nich spíše poučit.

Negativní diskuse

Pokud budete diskutovat sami se sebou o všech svých chybách, nedostatcích a neúspěšných vztazích, ublížíte jen sami sobě. Ano, vaše ego může být zraněno, ale to neznamená, že si nezasloužíte být milováni. Buďte zde sami pro sebe, jako byste byli v těžkých chvílích pro své přátele. Projevte sami sobě trochu soucitu a nebuďte na sebe příliš krutí.

Kontakt se svým bývalým partnerem

Možná si myslíte, že je dobré zůstat přáteli. Někdy možná ano, ale rozhodně ne bezprostředně po rozchodu. Vše je ještě moc čerstvé a kontakt s bývalým partnerem v nás neustále uchovává naději, že se vrátíme do starých kolejí. Odřízněte minulost, abyste mohli jít dál. Snažte se jej také nesledovat na sociálních sítích.

Nový vztah

Nový vztah samozřejmě není nic špatného, ale nevytloukávejte klín klínem. Je lákavé vyplnit prázdnou mezeru, ale není to zdravé. Po rozchodu si musíte dát čas, abyste zjistili, co se stalo, uvědomit si některé své chyby a poučit se z nich. Také musíte pochopit, co od nového vztahu opravdu chcete.

Pomsta

Když nám někdo ublíží, přirozenou reakcí je pomsta. To ale samozřejmě nic nevyřeší. Naopak, situace bude ještě horší. Přestaňte tedy přemýšlet, jak druhému člověku ublížíte, a soustřeďte se na sebe.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Giatros-in.gr

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek