Chytrý pes zachránil dva lidské životy ze samotného záhrobí

Psi jsou velmi chytrá zvířata, která podle mnohých rozumí lidem mnohem více, než oni sami. To, co dokázala tato fenka je však naprosto nevysvětlitelné.

                   

Mladík se šel se svým psem projít jako obvykle na procházku, aby se provětrali a dopřáli si dostatek pohybu. Toho dne si však hrdý páníček všimnul na svém čtyřnohém příteli něčeho zvláštního. Když totiž šli okolo opuštěného vesnického hřbitova, začal se chovat velmi zběsile a začal utíkat k náhrobkům. To, co následovalo, se dá označit za hotový zázrak. 

Neobyčejná procházka  

Mladík jménem Ivan spolu se svou fenkou Binkou žijí již dlouhá léta v odlehlé vesnici, která postrádá kvalitní zdravotnictví a také zde není mnoho lidí. Když se ovšem jednoho dne společně vydali jako obvykle na procházku ke starému hřbitovu, začalo se dít něco zvláštního. Binka se totiž již po cestě začala chovat zvláštně, byla nejistá a stále se za sebe ohlížela. To nejhorší ovšem začalo v momentě, kdy oba přiblížili k bráně samotného hřbitova.

Binka začala štěkat a zuřivě se snažila utrhnout se páníčkovi z vodítka. Ten vůbec nechápal co se děje, a tak ji pustil, protože si myslel, že se chce pouze proběhnout. Namísto toho se však pes rozběhnul přímo k bráně do hřbitova, poté běžel dál k nově zakopanému hrobu a začal hrabat. Ivan byl naprosto v šoku, protože takhle se Binka ještě nikdy předtím nechovala, začal na ní řvát, ať toho nechá, ale bohužel nic nepomáhalo. 

Zázrak ze záhrobí

Ivan bohužel nedokázal zastavit chování Binky, protože je to velmi silné psí plemeno. Zůstal jen nešťastně stát a díval se, co to jeho věrný, čtyřnohý přítel proboha provádí. Když se pes prohrabal až k samotné rakvi, zastavil se a podíval se na Ivana – jakoby mu tím chtěl něco říct. Ten byl však strašně naštvaný a nechtěl se ke svému věrnému příteli přiblížit, protože si myslel, že se naprosto zbláznil. 

iFotografie: Pexels

Najednou však Ivan zaslechnul něco zvláštního. Z rakve se začaly ozývat rány, Binka začala opět štěkat a on už na nic nečekal a rozběhl se za ní. Jakmile se přiblížil, slyšel volání o pomoc a najednou mu to všechno došlo – v té rakvi byl někdo pohřben zaživa. Nakonec se mu tvrdé dřevo podařilo rozbít a vytáhl z ní ženu, která pomalu umírala na nedostatek kyslíku. 

Žena nebyla sama 

Žena Ivanovi řekla, že trpí na nízký krevní tlak, a protože ve vesnici není dostatek lékařské péče, její blízcí si mysleli, že umřela ve spánku. Bylo to však pouze koma, do kterého se dostala, protože byla těhotná a její tep nestačil udržet oba dva při životě. Statečný pes ji však zachránil ještě před tím, než bylo skutečně pozdě – a to nejen ji, ale i její miminko! Ženy se hned ujali dvě místní sestry a dali ji do pořádku. Na tento zázračný den pravděpodobně nikdo z vesnice nikdy nezapomene. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články