Chemikálie nejsou zapotřebí. Toaletu je možné vyčistit i levněji, a navíc ekologicky pomocí této potraviny

Již mnoho domácností používá k úklidu nechemické, ekologické a hlavně levnější prostředky. Ale na toaletu je často potřeba silnější kalibr a tím je kečup.

kečup miska rajčata i zdroj fotografie: Freeimages
                   

Většina domácností k čištění toalety stále používá běžné a drahé prostředky určené pouze pro čištění toalety. Koho by napadlo, že se toaleta může vyčistit pomocí obsahu lednice. Podle webové stránky „TheCleaningMummy“ je obyčejný kečup účinným pomocníkem při čištění toalety, který dokáže například odstranit skvrny od rzi a vrátí barvu toalety do původního stavu.

Kečup na vyčištění toalety

Kečup je účinným pomocníkem při úklidu toalety a za fakt, že rozpouští rez může ocet, jež je ve složení kečupu. Ocet je velice účinný na čištění téměř všeho a v hotelnictví se používá na čištění koupelen a sprchových koutů. Vše, co potřebujete k vyčištění toalety je 60 ml kečupu, který nalijete do toalety a necháte působit alespoň hodinu.

Po vydrhnutí toalety je potřeba několikrát spláchnout, dokud nebude veškerý kečup pryč. Může to vypadat zvláštně, ale tuto kečupovou metodu si zamilovalo mnoho lidí a možná i proto, že je to mnohem levnější než prostředky určené na čištění toalety, které navíc obsahují spoustu chemikálií. Čištění kečupem je navíc ekologické.

Čištění toalety Coca-Colou

Kečup není jediná věc z ledničky, kterou můžete použít k čištění toalety. The Spruce píše, že je možné záchod vyčistit i plechovkou Coca-Coly. Tuto metodu provedete tak, že nalijete plechovku Coca-coly do toalety a necháte působit nejméně jednu hodinu. Nejlepší ale je, nechat jí působit přes noc. Poté se taktéž vydrhne záchodovou štětkou.

Po vydrhnutí štětkou se stejně jako kečup musí dokonale spláchnout. Coca-Cola obsahuje kyselinu, která dokáže rozpustit vodní kámen a usazeniny rzi v toaletní míse. Po použití kečupu nebo Coca-Coly zůstane toaleta krásně čistá a lesklá a přitom ani jedna metoda nezatěžuje životní prostředí ani peněženky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články