Vzala konev s vodou a nalila ji do topení: Výsledek, který zaznamenala na video, je šokující

Danielle je TikTokerka, která se dělí o své triky při úklidu. Nedávno se rozhodla svým fanouškům ukázat, jak snadno a efektivně vyčistit radiátor.

Čištění radiátoru i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho z nás na čištění vnitřku radiátoru nemyslí a soustředí se pouze na jeho vnější stranu. Během topné sezóny však nečistoty nahromaděné uvnitř mohou způsobit nepříjemný zápach, teplý vzduch roznáší částečky nečistot a bakterie po celém domě a prach může bránit provozu radiátoru. Danielle se rozhodla ukázat, jak lze tento problém odstranit. Daniellin způsob spočívá v použití vody se saponátem k účinnému odstranění nečistot a prachu, které se drží uvnitř radiátoru.

Jak vyčistit radiátor

Danielle na videu ukazuje, že při provádění tohoto procesu je voda, která protéká radiátorem, schopna odstranit spoustu nečistot, jako je prach, špína a pavučiny, které zde mohly být uloženy několik měsíců nebo dokonce let. Koho by kdy napadlo, že právě nalití vody do radiátoru by mohlo fungovat? Nejspíše nikoho. Pravda je totiž taková, že by tuto praktiku většina lidí považovala za nebezpečnou. Nemusíte se ale bát, jiné než pozitivní účinky na vás nečekají. 

Čištění radiátoru – krok za krokem

  • Nejprve pod radiátor umístěte ručníky a širokou mísu, abyste zabránili zaplavení podlahy vodou. Poté sejměte horní mřížku radiátoru.
  • Nyní si připravte kbelík s vodou a přidejte do něj prostředek na mytí nádobí. Vzniklou směs pak pomalu nalijte do vnitřku radiátoru a počkejte, až všechna voda a nečistoty odtečou.
  • Nyní byste měli vyfoukat vnitřek radiátoru fénem, abyste zabránili vzniku rzi.
  • Nakonec omyjte horní mřížku a vnější stranu chladiče mokrým hadříkem a poté vše otřete do sucha.

Na co si dát pozor?

Mějte na paměti, že tato metoda by se neměla používat příliš často, aby nedošlo k rezivění radiátoru. Doporučujeme provádět toto čištění jednou ročně. Denně však můžete z radiátoru odstraňovat prach pomocí fénu, kterým nečistoty z vnitřku radiátoru vyfoukáte.

@cleaningwithdanielled SPRING CLEAN- day 17.. clean radiators ☑️ #cleaningwithdanielle #springcleaning ♬ Make Me Feel Good – Tion Wayne & Bru-C Remix – Belters Only & Tion Wayne & Bru-C & Jazzy
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články