Tento domácí čistič dodá ztracený lesk třeba i stoleté vaně. Bude zase zářit jako nová

Nejen na čištění vany, ale kompletně celé koupelny pomůže lidový čistič. Skládá se jen z pár surovin, stojí jen pár korun, ale svými výsledky potěší naprosto každého.

Umývání vany v koupelně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čištění sprchového koutu a vany může být velmi otravný úkol, ale o to důležitější je věnovat tomuto prostoru pozornost, protože je to místo, kde trávíme úplně každý den. Co je ale důležitější, ve vaně, či ve sprše, jsme všichni úplně nazí. Naše kůže je odhalena a i sebemenší bakterie, která by se mohla dostat například od maličké řezné rány, by mohla způsobit obrovské zdravotní komplikace. Proto je důležité toto místo čistit a dbát na to, aby nebylo znečištěné a plné bakterií.

Ultimátní čistič

Jak často myjete svou vanu? Věřte nebo ne, ať už bude vaše odpověď jakákoliv, pravděpodobně je čistíte málo. Zvlášť staré litinové vany by měly být čištěny pokud možno co nejčastěji, protože jejich údržba bývá mnohem náročnější a bakterie se špínou se na ní usazují velmi snadno. Je proto důležité vanu pravidelně čistit. Zapomeňte však na zbytečné drahé čističe z obchodů, jeden ultimátní si můžete vytvořit doma a to jen z pár surovin. A co je hlavní, nestojí téměř nic.

Čištění vany iZdroj fotografie: Depositphotos

Levný, zato účinný

Nemohl jsem pochopit, proč je sousedova desítky let stará vana dodnes tak krásná, a když jsem se ho na to jednoho dne zeptal, prozradil mi tajemství,“ tvrdí muž, který se podělil o recept na luxusní domácí čistič. Díky němu je údržba koupelny a především vany naprostá hračka. Smíchejte stejný díl 20% octa a prostředku na mytí nádobí a navlhčete vanu. Pomocí kartáče důkladně vetřete čisticí směs do vany a nechte působit asi 30 minut.

Nakonec vanu důkladně opláchněte a máte hotovo! Uvidíte, že skvělé se dostaví skvělé účinky a vaše vana bude znovu jako nová.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články