Čištění zvířecích tlapek po procházce. Domácí roztok pro správnou péči o vaše mazlíčky

                   

Pokud vás trápí čistota tlapek vašeho domácího mazlíčka po venkovní procházce, přečtěte si následující doporučení, jak je správně dezinfikovat, abyste mu neublížili a zároveň zamezili nánosu špíny, bakterií a virů do své domácnosti. Pandemie, kterou zažíváme, znepokojuje nás všechny, proto chceme co nejvíce chránit celou svou rodinu včetně zvířecích členů. Přijímáme veškerá preventivní opatření, abychom zabránili viru vstoupit do našeho domova pokaždé, když se vrátíme z venku. 

Klasické dezinfekční prostředky

Někteří lidé používají běžné dezinfekční prostředky k čištění zvířecích tlapek. Je ale velice důležité si uvědomit, že polštářky na spodní části tlapek našich mazlíčků by neměla být vystavena klasickým dezinfekčním prostředkům. Je to proto, že jeho bakteriální flóra je hlavní ochranou, která brání vstupu patogenů. Má speciální tloušťku, pH i vlhkost. Aplikací dezinfekčních prostředků měníme celou tuto rovnováhu a všechny vrstvy pokožky v této oblasti, čímž můžeme našemu chlupatému příteli způsobit více škody než užitku.

Jak čistit tlapky domácích mazlíčků?

Chcete-li efektivně vyčistit tlapky vašich mazlíčků, použijte materiál, který umožňuje pouze jemné tření, jako je například gáza, houbička nebo bavlna. Aplikujte roztok měsíčku, oregana nebo aloe vera. Jedná se o rostliny, které udržují rovnováhu v dané oblasti a jsou silnými antiseptiky, což přesně potřebujeme.

Jak si připravit dezinfekční roztok?

Pro přípravu roztoku stačí umístit sušené rostliny do půl litru vody a nechat vařit. Jakmile směs vystydne, je připravena k použití. Můžete použít gel z aloe vera přímo na tlapky. Pokud se ale rozhodnete použít tuto alternativu, dejte si pozor, aby to nebylo vícekrát než 3 – 4krát týdně.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Bioguia.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články