Citron, sůl a pepř, neuvěřitelně silná kombinace, která vás přírodní cestou zbaví všech možných neduhů

Účinky těchto tří složek jsou neskutečné. Vy je zajisté využijete také, jelikož se hodí zkrátka na všechno, hubnutí, chřipku či zažívací problémy.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Odjakživa se tyto tři složky používaly v mnoha oblastech, jako je například výroba kosmetiky, farmacii či v gastronomii. Jsou plné vitamínů a antioxidantů, které jsou zdraví velmi prospěšné a už i naši předkové to věděli a hojně je využívali.

Jejich výhody

Pepř, zejména ten černý, je skvělým pomocníkem v boji proti kašli. Má antibakteriální účinky a bojuje proti infekcím. Taky zmírňuje chřipku a nachlazení a uvolňuje ucpaný nos. Díky piperinu působí, v malých dávkách, projímavě, ale ve velkých způsobuje zácpu. Sůl je bohatá na minerály a je skvělá při hydrataci, ale jen v malých dávkách. Ve velkých naopak v těle zadržuje vodu.

mlety-a-cely-pepr iZdroj fotografie: Unsplash

Citron má vysoký obsah vitamínu C a má antiseptické a antioxidační účinky. Díky přítomným flavonoidům bojuje proti volným radikálům a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Nachází se v citrusech, paprice či v jahodách. Je skvělý i na dochucení, pokud máte rádi kyselé pokrmy, nebo čas s citronem a medem. Navíc obsahuje velké množství pektinu, který dodává pocit sytosti, což je skvělé například u redukční diety.

Bojovníci proti chřipce a nachlazení

Při rýmě a ucpaném nosu jednoduše smíchejte stejné díly černého pepře, skořice, kmínu a semínek kardamomu. Směs následně velmi opatrně vdechněte a během chvíle se dostaví kýchání, které vám pročistí dutiny a vy se rýmy rychle zbavíte.

nemocny-muz-lezici-v-posteli iZdroj fotografie: Unsplash

A co bolest v krku? Při té je skvělé zklidnit podrážděnou sliznici kloktáním vodného roztoku. Ten si vyrobíte ze sklenice horké vody, lžíce citronové šťávy, ½ lžičky černého pepře a lžíce mořské soli. Vše smíchejte a za ještě za tepla kloktejte několikrát denně, uvidíte, že se vám uleví. A při chřipce je nejlepší si do šálku vymačkat polovinu citronu a zalít vroucí vodou. Po mírném vychladnutí přidejte med a roztok vypijte.

Střevní problémy a hubnutí

Žlučové kameny jsou velmi bolestivé, ale ne nevyléčitelné. Dají se odstranit vypitím jednoduchého nápoje, vyrobeného z tří lžic olivového oleje, lžičky černého pepře a šťávy z půlky citronu. Toto vypijte a dejte sbohem žlučovým kamenům. A při nevolnosti si smíchejte sklenici horké vody s lžící citronové šťávy a lžičkou černého pepře. Nevolnost, bolest břicha nebo pocit na zvracení bude tatam.

zena-s-bolesti-bricha iZdroj fotografie: Unsplash

A při hubnutí dejte do sklenice ¼ lžičky černého pepře, dvě lžíce citronové šťávy a lžíci medu. Dobře to promíchejte s vodou a vypijte. Tento nápoj si dělejte dvakrát denně, lačno ráno a po večeři na večer. Uvidíte, že kila budou jednoduše ubývat.

Problémy s ústní dutinou

Afty, nepříjemné vředy na ústní sliznici. Někdo na ně trpí víc, někdo míň. Nicméně se jich můžete zbavit rychleji, díky tomuto triku. Vyrobte si kloktadlo z horké vody a lžíce soli. To kloktejte, dokud se roztok nedostane k dásním a pořádně neomyje sliznici. Následně to vyplivněte a opakujte, doku vám roztok nedojde, nejlépe dvakrát až třikrát denně.

slecnu-boli-zuby iZdroj fotografie: Unsplash

Při bolesti zubů je dobré přikládat různé zábaly přímo na zub. V misce smíchejte lžičku pepře s trochou hřebíčkového oleje, který působí protizánětlivě. Nemáte-li přímo olej, rozdrťte pár kousků hřebíčku a smíchejte ho s pepřem a kuchyňským olejem (řepkový, slunečnicový…). Směs dejte na kapesník či vatu a přiložte na bolavý zub.

Astmatický záchvat

Tento lék je důležité mít vždy co nejblíže, abyste jej mohli podat hned, jakmile záchvat začne. Do hrnce přidejte hrnek vody a do něj dva hřebíčky, deset lístků bazalky a deset kuliček pepře. Směs přiveďte k varu a vařte 15 minut. Následně sundejte z plotny a přelijte do skleněné láhve. Po vychladnutí už jen přidejte dvě lžíce medu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články