Co byste si neměli kupovat v řetězcích s rychlým občerstvením? Zaměstnanci poodhalili pravdu

Naše oblíbené fastfoodové restaurace. Rychlé jídlo, nízká cena a skvělá chuť. Průzkumy ale hovoří jinak. Kde je tedy pravda?

                   

Restaurace s rychlým občerstvením jsou čím dál tím vyhledávanější. Mnoho lidí jim dává přednost před kvalitním a zdravým jídlem. Dnešní uspěchaná doba tomu jenom nasvědčuje. Mezi prací máte jen velmi málo času na rychlý oběd, a tak zkrátka navštívíte jednu z těchto fastfoodových restaurací, slupnete 2 hamburgery s hranolkami a vyrazíte rychle zpět do práce. Je to pohodlnější, než čekat několik minut na jídlo v restauraci a finančně to vychází pořád nejlevněji. Rychlost a cena ale nejsou jediná kritéria, na která byste se měli zaměřit.


Navštěvujete rádi fastfoody?

Určitě jste i vy navštívili minimálně jednou v životě jedno z těchto zařízení s rychlým občerstvením typu McDonald´s. Věděli jste ale, jak to v těchto řetězcích chodí doopravdy? Možná budete po přečtení tohoto článku nemile překvapeni a příští návštěvu si rychle rozmyslíte.

i

Průzkumy mluví jasně


Všechno to začalo na jednom sociálním zpravodajském webu, který je přístupný pro každého bez výjimky. Můžete si zde přijít počíst, co vás zajímá nebo si vytvořit uživatelský profil a publikovat svůj článek. Zde jsme narazili na otázku: „Vy, kteří pracujete u rychlého občerstvení, co bychom si u vás nikdy neměli objednat?“ Na tuto otázku odpovědělo neuvěřitelných 16 000 respondentů!


Odpovědi nejsou zrovna přívětivé

Většina odpovědí pocházela od bývalých i současných zaměstnanců McDonald´s. Jeden z nich píše, že byste si zde rozhodně neměli objednávat rybí filé, protože ho viděl i několik hodin ležet na lince, než bylo naservírováno. Jiný zaměstnanec s tímto tvrzením naprosto souhlasil a dodal, že byste si také neměli objednávat jídlo po desáté hodině večer. Důvodem jsou prý špatné hygienické návyky některých zaměstnanců. „Večer je vedení restaurace zaneprázdněno papírováním a počítáním peněz, vše ostatní jde v tu chvíli stranou“.


Několik zaměstnanců bylo viděno, jak odchází do koupelny nebo na WC a vrací se bez umytí rukou zpět k přípravě jídla. Toto se ale neděje jenom u McDonald´s. Kritizovány byly i další řetězce. Například Starbucks za to, že prodávají ohřáté mražené polotovary a Subway, že jejich vyhlášené kuře se skutečně vaří pouze v mikrovlnné troubě. O prezentované čerstvosti tedy nemůže být řeč. Všechny tyto odpovědi naleznete v následujícím videu, ale varujeme vás, možná si další návštěvu v těchto řetězcích po zhlédnutí rozmyslíte!

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články