Co potřebuje alfa-žena od svého partnera. Ruku na srdce pánové, zvládli byste ji?

Silné a nezávislé ženy obvykle vědí, co od života chtějí a co mohou očekávat. Takové ženy můžeme bez potíži označit za alfa-ženy, tedy rozené vůdkyně, které jsou sebejisté, ambiciózní, nenechají si nic líbit a ve společnosti přirozeně přitahují pozornost. Pro mnohé muže mohou být tyto ženy výzvou, jiní se jejich sebevědomí ovšem bojí. Jak tedy alfa-ženy najdou toho správného partnera a co od vztahu očekávají?

Co by měl partner alfa-ženy dělat, aby jejich vztah vydržel?

Pokud muži imponuje alfa-žena, měl by se řídit několika zásadami, které zajistí, že v jejich vztahu bude dlouhodobě spokojený. Zde jsou ty nejdůležitější z nich.

Respektujte ji

Alfa-ženy jsou zvyklé přistupovat k ostatním lidem s respektem vyplývajícím právě z její schopnosti ocenit úspěch nebo tvrdou práci. Sama si dobře uvědomuje, co chce, správný muž by měl toto vycítit a respektovat její požadavky i rozhodnutí.

Potřebuje výzvu

Charakteristickým rysem alfa-ženy je soutěživost. Jelikož nepotřebuje nikoho, aby se o ni staral, dokáže se velmi dobře uživit sama a orientuje se v profesním i společenském životě, nevadí jí se špičkovat. Pokud se tedy muž nezalekne občasného boje o nadvládu, bude s ním alfa-žena velmi spokojena.

Dopřejte jí nezávislost

Právě schopnost postarat se o sebe je pro alfa-ženu velmi důležitá – skutečnost, že není závislá na nikom jiném ji dělá šťastnou. Na tomto stavu věcí tvrdě pracovala, pokud se ji pokusíte řídit některý z aspektů jejího života, se zlou se potážete.

Dovolte jí vám věřit

Důvěra představuje zásadní aspekt vztahu, který alfa-žena očekává. Potřebuje se nejen spolehnout na to, že věříte jí, ale že také budete stát za jejími názory a rozhodnutími, které vykoná bez ohledu na to, kam povedou. Muž alfa-ženy pak bude také jediný, kdo kdy uvidí, že dokáže být zranitelná.

Racionálně odporujte

Některá rozhodnutí, jež alfa-ženy dělají ovšem nemusí být zcela správná – přece jen v některých chvílích jednají více emocionálně, než je vhodné. Alfa-žena potřebuje muže, který dokáže konstruktivně posoudit její situaci, poradit jí, podpořit ji, ale také s ní sebejistě prodiskutovat následky a v případě, že je to nutné, postavit se jí na odpor (zvláště pokud některé jednání negativně zasahuje právě do jeho práv).

Rozesmějte ji

Tento typ žen je obvykle velmi zaneprázdněný a pracuje někdy více, než je zdrávo. Chcete-li s alfa-ženou opravdu být, musíte se naučit ji rozesmát. Zvykne-li si na to, že u vás najde také klid a uvolnění, nikdy vás neopustí.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Elitedaily.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek