Neuvěřitelný zázrak se stal ženě, když během těhotenství s dvojčaty otěhotněla znovu. Takový případ je velmi vzácný

Tělo ženy se během těhotenství postará o to, aby bylo nemožné znovu otěhotnět. Ovšem ve výjimečných případech se to stane, tak jako ženě z Tik-Toku.

těhotná žena ve sportovním oblečení
                   

Těhotenství jako takové je požehnaný stav, ze kterého má většinou nejen matka obrovskou radost. Ale k neuvěření je případ ženy, která čekala dvojčata a za krátko se k dvojčatům přidalo další děťátko. Takzvané dvojité těhotenství je velmi vzácné, leč stává se. Tato žena prožívala obrovskou radost, když se dozvěděla, že čeká 3 děti zároveň.  Zajímavé je, že v takových případech mohou mít sourozenci dva různé otce.

Dvojité těhotenství

Dvojité těhotenství nastane ve chvíli, kdy jsou dvě různá vajíčka oplodněna během dvou různých pohlavních styků. Aby žena mohla otěhotnět znovu, musí styk proběhnout od tří dnů od prvního oplodnění do maximálně dvou týdnů. Těhotenství způsobené nadměrnou plodností se nejčastěji vypozoruje na ultrazvuku, kde se jeden plod objeví dříve než druhý nebo je druhé v jiném stádiu vývoje. Zajímavé je, že až 5% takovýchto dvojčat má dva různé otce.

Superfertilita, jak se nazývá super plodnost, je naprosto běžná u zvířat, například u psů nebo koček. U lidí je ovšem extrémně vzácná. Dalším velmi vzácným jevem je superfetace, tedy další otěhotnění v těhotenství. To se stane, když je druhé vajíčko oplodněno během jiného menstruačního cyklu. U lidí však toto není vůbec běžné, ale takovýto jev se může vyskytnout například v době umělého oplodnění. Při běžném těhotenství aktivuje ženské tělo mechanismy, které brání dalšímu oplodnění.

dvakrát těhotná žena i

Těhotenství v těhotenství ženy z Tik-Toku

Další oplodnění je tedy v podstatě nemožné. Situace se změní pouze při asistované reprodukci, čili umělém oplodnění. Známá žena, která je na Tik-Toku pod přezdívkou TheBlondyBunny1 takto otěhotněla a rovnou s dvojčaty. To je samo o sobě obrovská a radostná událost. Ovšem nebylo by to nic tak zvláštního, kdyby na oblíbené aplikaci Tik-Tok neinformovala své sledující šokující zprávou.

Přestože již byla v 17. týdnu těhotenství, na ultrazvukovém vyšetření zjistila, že otěhotněla znovu. Její dvojčata budou tedy o 10 až 11 dní starší než třetí děťátko. Tato zpráva otřásla téměř všemi, protože se to stává opravdu velmi zřídka a často se mezi lidmi vede diskuze, zda je to vůbec možné. Ale ona se se svým milovaným nyní těší na příchod svých dětí na svět. Toto je velmi ojedinělý případ dvojího těhotenství a nyní všichni doufají, že budou neobyčejná trojčata v pořádku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články