Nepodceňujte prevenci a vždy se prohlédněte. Matka našla dceři na těle malé černé tečky, následně s ní jela do nemocnice

Pokud trávíte spoustu času v přírodě, není úplně od cesty se jednou za čas prohlédnout, zda-li nemáte klíšťata. Ta jsou totiž zdraví velmi nebezpečná.

                   

Tříletá Emmalee si moc ráda hrála na zahradě, v přírodě nebo na hřišti. Zkrátka všude, kde byl čerstvý vzduch. Hrála si sama, s hračkami, s kamarády, na schovávanou, fotbal anebo si jen tak házeli balon, nebo jen tak s rodiči. Když byla jednoho dne s kamarády venku, tak všichni běhali po lese a hráli na schovávanou. V lese strávili celé dopoledne, následně se přesunuli na zahradu, kde naopak hráli na honěnou. Všichni se moc smáli a bavili se. Beca, její maminka, jí dlouho sháněla, Emmalee se nechtělo domů, ale naštěstí ji pak přiměla.

Následně se to zhoršilo

Když Beca konečně nahnala Emmalee domů, poslala ji rovnou do sprchy. Tam ji pomohla svléct z oblečení, které bylo značně špinavé, a zhrozila se. Její tělo bylo kompletně celé pokryto černými tečkami. Nejdříve si myslela, že to je jenom špína, proto se ji snažila sfouknout. To se jí ale nepodařilo a v té chvíli si to uvědomila, klíšťata. Ale ne jedno či dvě, minimálně patnáct! Okamžitě popadla desinfekci a pinzetu a jedno po druhém vytáhla. Až je vytáhla všechny, zabalila je do papírového kapesníku a zapálila.

nohy-s-cervenymi-teckami i

Dala jí antihistaminika a poslala ji spát. Ráno si už ale Beca myslela, že vše bude v pořádku. Nebylo, místo toho měla její dcera tělo pokryté červenými skvrnami, vysokou horečku a zvětšené lymfatické uzliny. Maminka jí urychleně naložila do auta a odvezla do nemocnice. Na pohotovosti jí dali antibiotika a další antihistaminika, následně jí testovali na boreliózu. Test na štěstí vyšel negativně. „Chci varovat ostatní rodiče, aby věděli, na co si dát pozor,“ řekla Beca. „I kdyby se díky mému upozornění zachránilo jen jedno dítě, budu to považovat za velký úspěch!“

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články