Žena vezla dceru autem. Když se podívala do zpětného zrcátka, uviděla ji, jak se dusí a nemůže dýchat

Cesta autem se pro matku a její dceru změnila v ošklivou vzpomínku. Dívka najednou ztichla a začala se dusit. Matka prozradila, co se stalo a varuje ostatní rodiče.

přední sklo auta a zpětné zrcátko
                   

Kelly Rose Joniec má za sebou otřesný zážitek. Zrovna vezla svoji dceru Ema autem, když náhle uslyšela ze zadního sedadla podivný zvuk. Podívala se do zpětného zrcátka a viděla, jak Ema, celá červená, lapala po dechu a ukazovala na svůj krk. Okamžitě zastavila a vytáhla Ema z auta. Pak si k ní stoupla zezadu a několikrát jí stiskla nadbřišek, aby jí pomohla uvolnit dýchací cesty. Tento hmat bohužel nezabral a Ema se dále dusila.

Cizí těleso v krku

Matka zavezla dceru do ordinace dětského lékaře. Ten však nebyl schopen určit, zda se v jejím těle vůbec vdechnutý předmět nachází, ani kde. Proto byla Ema převezena sanitkou do nemocnice v Texasu. Rentgenový snímek ukázal, že se v krku opravdu nachází cizí těleso kulatého tvaru. Lékaři jej však nebyli schopni odstranit klasickou cestou.

rentgenový snímek i

Po několika neúspěšných pokusech o jeho vyndání se proto nakonec rozhodli, že Ema podstoupí operaci. Pomocí endoskopu byl poté předmět přesně lokalizován a chirurgicky odstraněn. Hned na to zjistili, že se jedná skutečně o kuličkové ložisko známé hračky fidget spinner! Ema se naštěstí po operaci rychle zotavila a krátce na to byla v pořádku propuštěna domů.  

Hračka vzbuzuje kontroverze

Fidget spinner je jedna z neoblíbenějších hraček v současnosti. Od svého uvedení na trh v dubnu 2017 se těší velké oblibě jak u dětí, tak i u dospělých. Funguje na principu otáčení – veprostřed hračky je ložisko, díky kterému se otáčí tři připojená ramena. Díky tomu je propagován jako antistresová hračka. Spinner může být vyroben z různých materiálů, nejčastěji se jedná o plast, kov nebo různé slitiny.

antistresová hračka i

Jeho vzhled však není tolik provokativní jako jeho používání. Názory na hraní se spinnery se totiž různí. Zatímco některé školy zakazují jeho používání během vyučovacích hodin kvůli rozptylování studentů, jiné jej naopak schvalují, protože věří, že pomáhají s koncentrací. Kelly však tento případ medializovala, aby ostatní rodiče před jeho používáním varovala. Nabádá, aby děti nikdy nepoužívaly tuto hračku samotné bez jejich přítomnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články