Manžele postihla krutá rána osudu. O život přišly všechny tři jejich děti. Půl roku od jejich smrti zjistila matka překvapivou zprávu

Mladí manželé vychovávali tři děti, když jejich životy navždy změnila krutá dopravní nehoda, během níž jejich potomci zahynuli. Po šesti měsících našli manželé nový smysl života.

žena truchlí na hrobě, květiny na hrobě
                   

Všechny příběhy lidí píše život. Někdo zažije během jediného roku něco, co jiný člověk neprožije za celý život. Jiný prožije život jako perfektně nalinkovaný scénář bez žádných překvapivých zvratů. Ale existují i takové životní příběhy, které jsou tak neuvěřitelné, že vzbuzují v posluchačích nejednu otázku. Je to, co se skutečně stalo, dílem náhody? Nebo existuje něco mezi nebem a zemí? A to je případ i tohoto příběhu. Posuďte sami.

Domů už rodina nikdy nedojela

Do poklidného života mladé rodiny vstoupila jednoho dne tragická událost. Matka Lori byla zrovna na cestě autem domů se svými třemi dětmi ve věku 2-5 let, když do nich zezadu narazil nákladní vůz. Při nehodě byla Lori těžce zraněna a všechny tři děti převezeny do různých nemocnic. Manžel Lory, Chris, se zakrátko dozvěděl zdrcující zprávu o jejich zdravotním stavu.

Ačkoliv byla Lori ve velmi vážném stavu, lékařům se jí podařilo zachránit. Jejich děti bohužel takové štěstí neměly. Všechny tři na následky nehody zahynuly. Lori postihla dočasná ztráta paměti a tak si nevybavovala žádné podrobnosti spojené s nehodou. Chris, který byl totálně psychicky na dně, jí tuto fatální zprávu musel sdělit.

rozdrcen sklo při autonehodě i

Manželé se pustili do boje se zákony

Navzdory tomu, že jim osud ukázal svou krutou tvář, se manželé rozhodli, že smrt jejich dětí nebude zbytečná. Pustili se do boje s dopravním průmyslem. Konkrétně se rozhodli zkoumat kamionovou dopravu a její nedostatky.  Řidič, který nehodu zapříčinil, byl delikvent, který již předtím měl na svědomí několik dopravních nehod. Lori a Chris ale nešli po osobní mstě. Chtěli změnit pravidla pro držitele řidičských oprávnění k řízení nákladních vozů.  

Zatímco manželé zkoumali legislativu a honili se za spravedlností, aby se další podobné tragické nehody již nevyskytovaly v tak velké míře, zasáhl do jejich života znovu osud. Tentokrát jim ale ukázal svoji přívětivou tvář. Šest měsíců po nehodě si Lori udělala těhotenský test a zjistila, že je v jiném stavu. Tím ale příběh ještě zdaleka nekončí.

pozitivní těhotenský test i

Trochu moc zvláštních náhod najednou

Když si manželé začali zvykat na představu, že budou znovu vychovávat dítě, lékař jim sdělil šokující zprávu, které nemohli uvěřit. Lori totiž nečekala jedno dítě, byly to trojčata! Lori a Chris měli slzy štěstí v očích, zároveň však cítili po těle zvláštní mrazení. To ještě zesílilo poté, co se jejich děti narodily. Jednalo se o totiž o dvě dívky a jednoho chlapce, přesně tak, jak byly jejich děti, když přišly o život.

Neuvěřitelná podobnost nové rodiny, kterou Chris a Lori založili s rodinou, o kterou přišli. Tři malé životy, které vyhasly, nové děti nenahradí. Přesto však mezi nimi panuje tak zvláštní propojenost, které je těžké uvěřit. Dnes je trojčatům již devět let a nová rodina ušla za sebou již dlouhou cestu, na počátku které stála obrovská ztráta a bolest. Na druhou stranu, kdyby se tato tragédie nestala, pravděpodobně nikdy by v tomto spojení nová rodina nevznikla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články