Dezert každý den? U některých se nemusíte trápit výčitkami svědomí

                   

Lidé milují sladké, o tom není pochyb. Někdo více, někdo méně, ale sladkosti jsou prostě nutnost. Je to skvělá tečka za dobrým jídlem, rituál k odpolední kávě atd. Někteří lidé ovšem musí mít sladké každý den, i když moc dobře vědí, že málokterý pokrm s obsahem cukr lze považovat za zdravý. Jak se ale ukázalo, konzumace sladkostí každý den nemusí být nutně nezdravá.

Dezert každý den

Pokud nemusíte mít sladké každý den po obědě, jste šťastní lidé. Ovšem pokud si nemůžete pomoct a ještě ke všemu máte výčitky svědomí kvůli svému zdraví, trochu vás uklidníme. Odborníci tvrdí, že dezert po každém jídle nemusí být nutně nezdravý. Záleží ale na tom, jaké sladké zvolíte. Například po večeři můžete konzumovat misku s nízkotučným nebo polotučným jogurtem a tvaroh s ovocem. Ve skutečnosti vám takový dezert dodá spoustu živin, které potřebujete, například vápník, vitamín B12 a vitamín C.

Ovocný jogurt

Miska s nízkotučným jogurtem nebo tvarohem je dobrá volba, ale buďme upřímní – pravděpodobně to není ten pravý dezert, který byste si představovali. A co ovocný jogurt? Dle odborníků musíte být opatrní. Někdy obsahuje mnohem více cukrů a kalorií, než byste čekali. Miska s nízkotučným jahodovým jogurtem obsahuje cca 107 kalorií, zatímco stejné množství čistě bílého jogurtu pouze 56 kalorií. Můžete se například rozhodnout přidat do svého jogurtu několik jahod a borůvek. Pak získáte nejen skvělou chuť, ale také okamžitě přidáte spoustu vlákniny a živin.

Pěna, zmrzlina nebo pudink?

A co takhle pudink, čokoládová pěna nebo zmrzlina? Ano, teď jsme se dostali k dezertům, které nás všechny nejvíce zajímají. Jsou samozřejmě výborné, ale prostě nejsou dobrou volbou. Smiřme se s tím, i když je to těžké. Obsahují mnohem více tuků a cukrů než jogurt. Samozřejmě občas si dopřát je v pořádku, ale podobné dezerty každý den nejsou dobrým nápadem.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články