Lidé v restauraci byli otráveni křikem dvouleté holčičky. Její otec sdílel jejich příběh, aby ostatní měli v takových situacích větší pochopení

Mladý otec sdílel příběh, který zažil se svou rodinou při večeři v restauraci. Doufá, že díky vysvětlení budou ostatní lidé tolerantnější.

dívka křičí i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Když se člověk stane rodičem, najednou nese obrovskou zodpovědnost nejen za sebe, ale také za své dítě. Jeho úkolem je vychovat z něj slušného člověka, naučit ho všemu, co sám umí a zná. Veškerá výchova a vědění se přenáší z generace na generaci. A často se stává, že bezdětní lidé nechápou, jak těžká může výchova dítěte být. Dívají se na rodiče plačících a křičících dětí skrz prsty, aniž by věděli, jak náročné to je.

Hysterický záchvat v restauraci

Clint Eastwood je mladý tatínek, který provozuje internetový blog. V něm popisuje šťastné i smutné chvíle rodinného života. Jelikož je otcem dvou dětí, moc dobře ví, jak se tito malí jedinci dokáží chovat. Nedávno se rozhodl podělit o zážitek, který se mu stal při rodinné večeři v restauraci. Reakce přihlížejících hostů jej donutily sepsat své pocity.

lidé večeří v restauraci iZdroj fotografie: Pexels

Když s manželkou a svými dvěma dětmi večeřeli v místním podniku, jeho dvouletá dcera se velice nudila. Napadlo jí, že bude házet všude kolem sebe kuře, které měla na talíři. Když jí to její maminka důrazně zakázala, holčička začala plakat a křičet. Doslova měla hysterický záchvat. Jelikož Clint dojedl jako první, vstal, vzal dcerku do náruče a vyšel s ní ven z restaurace.

Muž sdílí své pocity na blogu

Jakmile procházeli kolem výlohy baru, všichni hosté na něj koukali s velkým opovržením. Očividně nikdo z nich neměl děti. Muž z jejich očí vyčetl, že pokud nedokáže ovládat své dítě, neměl by ho vůbec brát do restaurace. V tu chvíli se Clint zamyslel nad tím, že kdo takovou situaci nezažil, nemůže soudit. Proto se rozhodl na svůj blog napsat, jak to jako otec cítí a doufá, že se nad tím ostatní zamyslí a představí si sebe, jak by se zachovali oni v jeho situaci.

Jak napsal, opravdu svou dvouletou dceru ještě úplně neovládá. Jsou jí teprve dva roky a asi mu bude ještě pár let trvat, než jí naučí, jak se správně k lidem chovat. Jediný čas, kdy jí může naučit, jak se chovat v restauraci, je, když v ní jsou. Nejdříve jí musí v takových situacích říct milionkrát ne, pak počkat na záchvat vzteku, a pak říct znovu ne. Výchova dítěte vyžaduje obětovat a trpělivost.

Doufá, že budou mít lidé více pochopení

Moc dobře ví, že děti mohou být na veřejnosti podrážděné a protivné. A ví to proto, že to zažívá velmi často. Proto prosí, aby než ho kdokoli odsoudí, pochopil, že se snaží takovéto situace zvládat a naučit své dítě správnému chování. Dospělí lidé ví, že není vhodné reagovat hysterickým záchvatem na jakýkoli zákaz, ale jen proto, že je to naučili právě jejich rodiče.

rodina je na procházce iZdroj fotografie: Pexels

Clint se na svém blogu omluvil všem hostům v baru, kteří se cítili uražení chováním jeho dcery, ale bere to jako lekci, kterou potřebuje. Díky tomu ví co dělat, aby k podobným situacím v budoucnu nedocházelo. Doufá, že především bezdětní lidé pochopí a zamyslí se nad tím, že děti nejsou stroje, které se dají vypnout nebo naprogramovat. Jejich výchova je těžká a dlouhá, ale to úsilí stojí za to.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články