Čtyřleté dítě umíralo v náručí své matky. Těsně před smrtí se dítě otočilo a řeklo matce 3 slova

Malý chlapeček náhle onemocněl a lékaři mu po nějaké době už nedávali žádné šance na uzdravení. On tak umíral v náručí své matky.

                   

Pro každého rodiče je zdraví jeho dítěte to nejpřednější. Jenže bohužel ne vždy je život spravedlivý a tak nějaká zákeřná nemoc postihne malé dítě. Které se z toho potom už někdy nedostane. Toto je případ i těchto rodičů, jejichž dítě zemřelo na následky vážné nemoci. Těsně před smrtí ale řekl svojí mamince tato 3 slova.

Začal mít problémy s dýcháním

Všechno to začalo v září roku 2015. Malý Nolan měl neustále rýmu, která nechtěla za žádnou cenu ustoupit. Jeho zdravotní stav byl stále vážnější. Každým dnem to s ním bylo horší. Jednoho dne také začal mít problémy s dýcháním. A tak rodiče raději okamžitě zavolali záchranku. V nemocnici ale lékaři objevili něco šokujícího, z čeho se rodina chlapce asi nikdy nevzpamatuje.

Ukázalo se totiž, že Nolan měl nádor, který mu blokoval dýchací cesty. Musel trpět velkými bolestmi a jeho rodiče ji prožívali s ním. Nevyléčitelný rhabdomyosarkom je velmi vzácná forma rakoviny, která nedává žádnou naději na dlouhý život. Jeho máma nevěděla, jak jednou zvládne smrt svého syna. Nechtěla totiž žít ve světě, kde už nebude úsměv jejího dítěte.

Jeho šance na život se snižovala

Kvůli bolesti už nedokázala pořádně přemýšlet. Jediné, co věděla, je že Nolan potřebuje cítit její blízkost. Postupem času se zdravotní stav dítěte stále zhoršoval. Malý omdléval a celou dobu cítil nepopsatelnou bolest. Jeho šance na přežití se stále snižovala. Jeho matka se tedy rozhodla, že zdokumentuje každý den v životě svého syna. Jeho poslední dny byly opravdu velmi těžké, chlapec nejedl a všechno ho bolelo.

V jeho poslední den se ho maminka zeptala, jestli ho něco bolí. On jí řekl, že úplně všechno. Na to mu řekla, že už nemusí bojovat s rakovinou, pokud nechce. Ale on namítal, protože chtěl být co nejdéle se svoji maminkou. Nakonec jí ale řekl: „Mami, už nemůžu bojovat, ale počkám na tebe v nebíčku.“ A po této větě usnul.

Řekl jí tři slova

Další den ráno se Nolan už téměř neprobudil. Jeho rodiče přemýšleli, že ho vezmou domů, ať poslední chvilky stráví tam, kde vyrůstal. Ale nakonec ho nechali v nemocnici a tam společně sledovali pohádky. Jeho maminka se šla vykoupat, ale když se vrátila, řekly jí sestry, že Nolan upadnul do kómatu. Ona si vyčítala, že s ním nebyla v jeho nejtěžší chvíli.

Pevně ho objala, protože se bála, že to může být naposledy. A potom se to stalo. Nolan otevřel naposledy oči a řekl svá poslední slova: „Miluju tě, mami.“ A po těchto slovech navždy odešel. Jeho maminka si přeje jen jedno, aby mohla svého syna ještě jednou obejmout a zahrát si jeho oblíbenou hru. Nikdy ho nepřestane milovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články