Celý personál na porodním oddělení tomu nemohl uvěřit, novorozený chlapec se okamžitě stal celebritou

Někteří se tak prostě narodili. Typická věta, kterou používají snad všichni lidé na světě. Ale jen málokdo má právo na to to říkat.

                   

Cary Patonai je žena, žijící v Arizoně. Když jednou neplánovaně otěhotněla, její život se jí obrátil o 180°. Se svým přítelem Timem se zasnoubili a začali plánovat svatbu, kdy termín stanovili až po porodu. Následně musela v práci oznámit mateřskou dovolenou, kterou jí všichni přáli a poslední den se s ní dlouho a emotivně loučili. Ale stále se jí a její doktorce něco nezdálo. Vždy vypadala, jako by byla již v následujícím měsíci, tzn. v pátém měsíci vypadala na šestý atd. Navíc podle toho vypadala i její hmotnost.

Nevídaná komplikace

Vzhledem k tomu, že se plod vyvíjel přesně tak, jak měl, nevěnovaly tomu zas tak velkou pozornost. Termín porodu se blížil a Cary společně se svým snoubencem vybavovali dětský pokojíček. Věděli, že to bude kluk, jen ještě stále neměli vybrané jméno. Mysleli si, že mají ještě čas, ale to by nebyl osud, kdyby jim to trochu nezkomplikoval. Porod se rozběhl už ve 38. týdnu, Cary a Tim vzali všechny potřebné věci a vyrazili do nemocnice. Tam je přijali a dali na monitor, ale tam se doktorům něco nezdálo. Okamžitě vzali rodičku na porodní sál.

dite-lezici-v-krabici iZdroj fotografie: Unsplash

Tam ji provedli císařský řez. Bylo to z obavy lékařů, protože nevěděli, jestli by se dítě dokázalo otočit tak, aby prošlo porodními cestami. A obavy byly oprávněné, když dítě spatřilo světlo světa, málem ho neudrželi, vážilo přes šest kilogramů! Chlapec dostal jméno Finnley a krom obdivuhodné hmotnosti, normální pro čtyřměsíčního kojence, měl i neuvěřitelnou výšku, 65 centimetrů. Všichni okamžitě věděli, o koho se jedná, začal-li někdo o něm mluvit. Personál musel dokonce objednat speciální pleny, aby se do nich vešel.

S největší pravděpodobností genetika

Cary vzpomíná: „Nikdy jsem neviděla tak velké dítě, nemůžu tomu uvěřit.“ Ale tato zkušenost je něčemu naučila, a to tomu, jak se s tím vším vypořádat. Protože potom následovali další dva synové, s naprosto stejným problémem, jeden měl 3,7 a druhý 5 kilogramů. Není nic krásnějšího než narození potomka, teda pokud nemá velikost několikaměsíčního kojence, to si pak člověk to mateřství vůbec neužije!

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články