Neskutečné! Pět let strávil u klavíru, ale nikdy neviděl noty, hraje pouze podle sluchu

Naučit se hrát na hudební nástroj trvá mnoho let, ale tento chlapec si ve dvou letech sedl ke klavíru a ihned věděl, jaké klávesy stisknout.

Prsty hrají na klavír i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Každé dítě je jedinečné, jedno má nadání pro sport, druhé pro umění. Některé jsou ovšem tak nadané, že se to protíná s genialitou, a to rodič to obvykle rozpozná. Přesně toto byl případ i tohoto kluka Maxe. Maxovi byly dva roky, když si ho táta vzal poprvé na klín, aby mu zahrál nějakou pěknou písničku. Chlapec začal svýma malými prstíky ťukat na jednotlivé klávesy. Jeho tatínek nemohl uvěřit, co vidí a slyší, ta melodie vůbec nezněla falešně, naopak, byla velmi příjemná, a i rytmus byl pravidelný. Poznal to, mají doma geniální dítě.

Geniální dítě

Maxův talent se rozrostl, rodiče zjistili, že pokud pustí svému synovi skladbu, on si ji zapamatuje a následně ji přehraje. Neuměl žádnou teorii, noty, rytmus, doby, nic, vše se učil za pochodu praxí. Rád hrál nejen svým rodičům, ale i příbuzným. Miloval pozornost a uznání, které mu byly dopřávány. Nikdo, komu sám zahrál, nechápal, jak je možné, že nikdy nevkročil do hudební školy, a přesto zvládá tak geniálně hrát. Novou skladbu si totiž poslechnul dvakrát a následně zhruba třicet minut si to všechno zkoušel, jestli to nezní falešně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Our Musical Family ♥️ (@ourmusicalfamily_)

Matka mu založila vlastní YouTube kanál a rozjela další sociální sítě. Pod jeden příspěvek napsala: „Je to náš syn Max. Je mu pět let. Nikdy neměl hodiny klavíru. Jen krátké lekce s tátou. Od 2 let improvizuje na klavír. Hraje podle sluchu, nezná noty. Mnoho lidí se ptalo, na koho se dívá, když hraje. Téměř na všech nahrávkách se dívá na svou matku. Mnozí se ptají proč.“ Je to z toho důvodu, že se při hraní vždy dívá na matku a tajně jí své skladby věnuje. Tatínek zase vždy natáčí videa, aby měli spolu nějakou pěknou vzpomínku.

Maminka manažerem

V budoucnu to chlapec ještě hodně daleko dotáhne, s takovýmto talentem. „Je to něco, co miluji,“ říká. „Tuto skladbu jsem si napsal a zahrál včera před spaním. Chtěl jsem klidnou melodii. A taky bych ji chtěl věnovat mé obětavé mamince.“ V té chvíli se na ni usmál a začal hrát. Maminka nakonec otočila hlavu pro kapesníček, jelikož jí to dojalo k slzám. V té chvíli pochopila jeho zarputilé chování doma. Svého syna pravidelně zveřejňuje, a hlavně ho společně s manželem podporují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články