5letá dívka dala všechny své peníze obětem zemětřesení: o 13 let později se stane něco neuvěřitelného

Pětileté děvče se rozhodla věnovat veškeré své úspory obětem ničivého zemětřesení. O 13 let později se stalo něco nečekaného.

zbořené domy po zemětřesení i Zdroj fotografie: Spandes / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V pěti letech se Juliette rozhodla udělat čin, který by mnozí neudělali. V roce 2010, když bylo Kanaďance Juliette Lamourové pět let, zasáhlo Haiti katastrofální zemětřesení. Šlo o velmi ojedinělou událost, v této oblasti totiž k podobným katastrofám dochází velmi zřídka. Síla zemětřesení byla 7,3 Richterovy škály. Katastrofa, při které přišlo o život přes 230 000 lidí, 250 000 bylo zraněno a 1,5 milionu přišlo o domov. Okamžitou a koordinovanou pomoc ztížilo několik faktorů. Došlo k němu totiž večer, vypadlo proud a nefungovaly telefonní sítě.

Děsivé následky zemětřesení

Haiti je velmi chudá země a v moment zemětřesení nebyla na podobné události vůbec připravena. Zdravotní infrastruktura, která byla zpočátku slabá, byla také postižena zemětřesením a byla zcela přemožena naléhavými potřebami. Média žádala dobrovolníky o pomoc, vzniklo hned několik transparentních účtů a lidé byli oslovování a žádání o jakoukoliv pomoc, ať už materiální, tak finanční. Mezi jedinci, kteří se rozhodli darovat peníze, byla zmíněná pětiletá Juliette Lamour z Kanady. 

Obrovský skutek

Juliette se rozhodla všechny své ušetřené peníze darovat místnímu Červenému kříži. Na místo dorazila se svou dvouletou sestrou. V prasátku se v době předání nacházelo přibližně 600 korun. Bylo to vše, co dívky měly. Mohly si za to koupit jakoukoliv hračku, mohly s penězi udělat naprosto cokoliv. Namísto toho se rozhodly peníze darovat těm, kteří je potřebovali nejvíce. Dívky tenkrát netušily, že za svůj nádherný čin budou o 13 let později odměněny. 

Zbořený dům po zemětřesení iZdroj fotografie: Depositphotos

Karma skutečně funguje

Juliette nedávno oslavila své osmnácté narozeniny. Její dědeček dostal nápad, že by si ke svým narozeninám mohla koupit los. Naštěstí pro Juliette dala na radu svého dědečka. Když se poprvé zúčastnila loterie, vyhrála druhou největší vyplacenou výhru: téměř 400 milionů korun. Juliette je studentka prvního ročníku biologie na Algoma University. “Myslím si, že to má co dočinění s mým činem z dětství. Nedělal jsem to proto, abych něco dostala nazpět. Nakonec jsem ale byla odměněna a moc si toho vážím,” komentovala.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články