Její dcera vyběhla v noci s křikem z pokoje: Matka varuje před nebezpečím – tohle se může stát každému

Přístroj, který používáme téměř všichni každý den, málem připravil třináctiletou dívku o život. Její matka se teď snaží varovat všechny před nebezpečím.

Žena s blond vlasy nabíjí svůj telefon i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Občas i věci, které všichni běžně používáme každý den, mohou být pro nás velmi nebezpečné. Například takový telefon se jeví jako naprosto neškodný přístroj, ale i s jeho používáním se pojí mnoho potenciálního nebezpečí. Své o tom ví i třináctiletá dívka, která si od rodičů moc přála telefon. Ten také nakonec dostala, avšak netušila, že právě onen přístroj by se jí mohl stát osudným. Její matka teď varuje před nebezpečím, se kterým se může setkat jakýkoliv uživatel zmíněného zařízení.

Nebezpečí při nabíjení

Ohledně nabíjení telefonu se vedou už dlouhou dobu vášnivé diskuze. Nechávat telefon nabíjet přes noc, nebo ne? Nabíjet pouze jedno za den, nebo hned několikrát? A jak je to vlastně s nabíječkou, pokud v ní necháme telefon příliš dlouho? Na všechny otázky existuje mnoho odpovědí a jednou z nich může být i zkušenost třináctileté dívky, kterou nabíjení mobilního telefonu málem stálo život. Její matka se teď snaží varovat všechny před hrozícím nebezpečím.

Stala se nečekaná věc

Byl to den jako každý jiný. Gabbie si šla večer lehnout a v posteli poté trávila čas na svém telefonu. Ten později připojila na nabíječku a vedle něj nakonec i usnula. Za méně než hodinu vyběhla ze svého pokoje a křičela bolestí přes celý dům. Drát nabíječky se dostal do kontaktu se šperky, které měla na krku. Veškerá elektřina se tak přemístila právě na ně, což ji nakonec způsobilo vážné popáleniny a obrovskou bolest.

Děsivá zkušenost

Šperky se okamžitě rozzářily a spálily ji kolem krku. To je něco, co se může stát u většiny nabíječek na dnešním trhu, takže musíte být extra opatrní. Pokud jste během nabíjení v kontaktu s kovy, měli byste si obzvlášť dávat pozor. Gabbie si po této nehodě všimla kolem krku velkých stop. Známky nevypadají nijak zvlášť příjemně, její matka je chce využít k poučení a varování ostatních lidí.

modřina na krku i

Toto se může stát i vám

V dnešní společnosti tvoří mobilní telefony velkou část našeho každodenního života, takže na to myslete, až budete příště nabíjet mobilní telefon kabelem. Pokud na sobě máte nějaké šperky, raději je sundejte, případně nabíjení telefonu přehodnoťte. Hlavně – dbejte na to, aby si děti v noci nenabíjely mobily v posteli. Absolutně nejlepší je nabíjet přes den a nikdy nenechávat telefonu zapojený na nabíječku přes noc.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články