Muž s kožní nemocí háčkuje panenky pro děti se stejným postižením

                   

Vitiligo je nemoc, která postihuje přibližně 1 – 3% světové populace. Způsobuje změnu barvy kůže, takže lidé s tímto problémem trpí světlými skvrnami na pokožce. Do značné míry je vitiligo neškodné onemocnění, i když mohou být bílá místa méně odolná vůči slunci. Proto je dobré používat opalovací krém s vyšším ochraným faktorem. Ovšem vitiligo dělá neplechu spíše v psychice. Spousta lidí, především dětí, si připadá ošklivá a může být obětí šikany. Dokonce i v pozdějším věku mohou být tito lidé diskriminováni kvůli obecným standardům krásy.

Pohledy druhých a diskriminace

Joao Stanganelli Junior je 64letý Brazilec, který žije s vitiligem od svých 30 let. Téměř polovinu svého života byl vystaven diskriminaci a posměšným pohledům. Proto se rozhodl pomoci ostatním s tímto onemocněním pokožky, a to hlavně dětem.

Háčkování panenek

Když Joao odešel do důchodu, začal se věnovat háčkování. První panenka, kterou vyrobil, byla pro jeho vnučku. Aniž by nad tím nějak složitě přemýšlel, přidal vitiligo i na hračku. Tehdy si uvědomil, že by tím mohl podpořit dobrou věc. Nyní vytváří spoustu háčkovaných panenek s vitiligem pro děti, aby jim ukázal, že se nemají za co stydět.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Vovô Crocheteiro – Vitilinda (@joaostanganelli)

Jiná postižení

Od té doby ušel velký kus cesty a rozhodl se soustředit i na jiná postižení. Například háčkuje panenky se slepeckou holí, na invalidním vozíku atd.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Vovô Crocheteiro – Vitilinda (@joaostanganelli)

Tento muž si zaslouží skutečný obdiv a my jen doufáme, že jeho koníček dokáže šířit mezi dětmi pochopení a toleranci vůči ostatním lidem s vitiligem.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Happiest.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články