Fena se společně se svými 14 štěňaty schovávala pod starým domem. Až po dvou hodinách se lidem podařilo je zachránit

Spousta lidí opustí své psy jenom proto, že zabřeznou a jim se nechce o malá stvoření starat. Taková to zvířata se stanou toulavými a žijí z toho, co si najdou.

                   

Ve venkovské oblasti Redland, poblíž Miami na Floridě, žije mnoho toulavých psů. Ti jsou pravidelně vyháněni z domu, dost často i bezdůvodně. Našla se tam taktéž i opuštěná fenka, která dostala jméno Princezna Sophia. Měla 14 štěňat, která chránila vlastním tělem. Zachránila ji až dobročinná organizace, Redland Rock Pit Abandoned Dog Project, která se o tyto psy stará, krmí je, ukazují jim pravou lásku a dávájí je k adopci lidem, kteří budou tato čtyřnohá stvoření milovat.

Dlouhá záchranná akce

Princezna Sophia, pes velkých rozměrů, pes, kterého většina lidí nechce doma, právě kvůli jejich velikosti. Záchranáři ji již nějaký ten pátek sledovali a vypozorovali i to, že každým týdnem přibírá na váze, rostlo jí břicho. Pak se jim březí fena ztratila z dohledu. Usadila se e svými štěňaty v temném koutě u jednoho domu na ulici. Záchranáři je našli jen díky psímu pláči, který vydávala psí novorozeňata.

i

Trvalo jim přes dvě hodiny, než si získali Sophiinu důvěru a mohli se o pejsky postarat. Žádnému nic nebylo, jejich matka se o ně starala přímo ukázkově. Následně je převezli do útulku organizace a byli ošetřeni veterinářem. Dostali i žrádlo a vodu a každý si tam s nimi hrál. Házeli jim balonky a rozmazlovali je pamlsky. Ale kvůli omezené kapacitě je převezli do nového domova Big Dog Ranch Rescue, kde čekali, až si je někdo adoptuje.

i

Záchrana psů pokračuje

Což se samozřejmě povedlo. Všichni pejsci získali dříve či později nový domov plný lásky a radosti. Nový majitelé své psi milují a dobročinná organizace, působící v Redlandu, se nadále snaží zachraňovat opuštěné psy a hledat jim nové domovy. A zajisté budou velmi nadšeni z jakékoliv pomoci, ať už finanční nebo materiální.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články