Matka měla dceru v nemocnici. Když za ní došla, byl u ní doktor. Začala okamžitě brečet a celou situaci zachytila na videu

I v dnešní době existují doktoři, kterým nejde jen o fyzické zdraví pacienta, nýbrž i to psychické. Tento doktor udělal milé gesto, když předčítal malé holčičce.

Holčička v nemocnici s doktorkou i Fotografie: Unsplash
                   

Cassie se se svým manželem Jacobem snažili o miminko několik let. Nakonec se nechali svěřit do rukou medicíny, Cassie podstoupila hormonální léčbu a o několik měsíců později zjistila, že je těhotná. Jejich vymodlená dcera Parker, jak ji pojmenovali, se narodila příliš brzy, už ve 23. týdnu. V nemocnici strávila více jak rok, než je pustili konečně domů. V tu dobu už Cassie s Jacobem v nemocnici prakticky bydleli a nemohli se dočkat, až budou žít jako rodina. Bohužel, jejich malou Parker skolila obyčejná rýma a ona se musela vrátit.

Laskavý doktor

Obyčejné nachlazení pro člověka, smrtelná nemoc pro malou Parker. Holčička se musela vrátit do nemocnice, chtě nechtě. Rodiče z toho nebyli vůbec nadšení, tajně doufali, že rok tam strávený byl první a poslední. Bohužel, byli tam, kde začali. U své dcerky se střídali, občas tam byli spolu, občas jen jeden, ale pokaždé tam s ní jeden z nich byl. Holčička na tom nebyla moc dobře, věděli to jak rodiče, tak doktoři. Jedno se u ní nenacházel nikdo, protože si oba rodičové šli pro kávu a Jacob se chtěl navíc trochu prospat, po probdělé noci.

Smějící se holčička v nemocnici iZdroj fotografie: Fotografie: Unsplash

Cassie si vzala svou kávu a šla zpět k dceři, tam ji ale čekalo překvapení. Zaskočila ji reakce doktora a ihned si ho natočila na telefon. Muž seděl u její dcery a četl jí pohádku O Popelce, aby měla lepší spaní. Doktor se jmenoval Dane Pratt a nebylo to jeho první čtení pacientovi. Věděl, jak těžké to pro rodiče a pro pacienty je, a rád jim to ulehčoval, byť jen obyčejným čtením. „Jako rodič se cítíte jako doma, jen když víte, že existují lékaři, kteří to nevnímají jen jako práci, ale opravdu je to zajímá,“ řekla Cassie o lékaři z dětského oddělení.

Video se řítí jako lavina

Cassie zveřejnila video na sociální síti Facebook, kde se stalo virálním hitem a sdílelo ho mnoho lidí. „Neuvěřitelně laskavý člověk,“ píše jeden z uživatelů. „To je tak strašně krásné, brečím,“ píše jiný uživatel. Krom mnoha tisícového sdílení video udělali lidé ještě něco. V nemocnici zařídili knihovnu, kam lidé mohou shromažďovat knihy, které už nechtějí, nebo si naopak nějakou vzít. Zde nastává pravidlo, že pokud si jednu knihu vezmete, tak tam jednu svou vlastní doplníte. Takže i v dnešní době existují lékaři, starající se o lidskou duši.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články