Domácí kadeřnictví v dobách koronaviru. Naučte si ostříhat vlasy svépomocí

                   

Vlasy jsou korunou člověka, zvláště pro ženy jsou velice důležité. Tvoří náš celkový vzhled a měli bychom o ně pečovat. Všechny ženy chtějí mít upravené kadeře, což znamená časté mytí, stříhání a barvení. Ale protože mohou být některé návštěvy kadeřníka finančně náročné a v této době i nemožné, nastal čas popřemýšlet o alternativních řešeních. V následujících krocích se dozvíte, jak si vlasy ostříhat sama doma, aniž byste se musela bát, že budete vypadat jako strašák do zelí.

Připravte si správné nástroje

Především si kupte ostré nůžky a dobrý hřeben. Můžete se poradit s kadeřníkem nebo navštívit prodejnu s kadeřnickými potřebami.

Pečlivě si vlasy umyjte

Použijte šampón a kondicionér vhodný pro váš typ vlasů. Po pečlivém umytí je lehce osušte ručníkem a velice dobře rozčesejte. S mokrými vlasy se snáze pracuje, pokud tedy zjistíte, že vám vlasy rychle schnou, naplňte rozprašovací láhev vodou a v případě potřeby navlhčete.

Rozdělte vlasy na jednotlivé části

Vezměte sponku a zafixujte horní část vlasů, totéž proveďte s ostatními pruhy vlasů. Při provádění této práce používejte sponky nebo pírka, aby byly všechny části vlasů bezpečně připevněny. Stříhat začínejte vždy od spodních stran vlasů.

Stanovte si délku

Chcete-li si zastřihnout pouze konečky, musíte nejprve vypočítat požadovanou délku. Zjistěte, v jakém stavu vaše vlasy jsou. K řádnému osvěžení vlasů od poničených částí je obvykle nutné ostříhat asi 6 cm. Chytněte pramen vlasů mezi ukazováček a prostředníček asi tak 1 cm pod délku, kde chcete vlasy mít. Musíte si pamatovat, že po vysušení budou trochu kratší.

Stříhejte

Nůžky veďte těsně pod prsty a začněte stříhat pomalými pohyby. Prsty mějte pevné, aby nedošlo k posunutí vypočítané délky.

Zkontrolujte délku

Po ostříhání se ujistěte, že vlasy mají stejnou délku na obou stranách. Natáhněte je pomocí prstů na každé straně a porovnejte.

Vlasy vysušte

Vysušte si vlasy fénem a zkontrolujte ještě jednou délku, zdali vše sedí, jak má. Pokud si všimnete, že je něco špatně, vlasy znovu navlhčete a proveďte korekci. Dejte si ale pozor, je lepší stříhat po menších částech. Vždy můžete zkracovat, ale ostříhané vlasy vám nikdo nevrátí.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články